NIDPI – drukowanie złotówki

W artykule „Banda Tuska planowała rozbić gospodarkę”, opisałem zaplanowaną strategię wygrania wyborów do parlamentu w 2015 roku, przez PO. Chcieli poprzez dodruk pieniądza sfinansować kampanię wyborczą.

Należy kategorycznie potępić działania pana Belki, który przez niektórych wywyższany jest do roli bohatera. Niekontrolowany dodruk, czyli działania polityków (Marek Belka, jak wynika z taśm spełniałby każdą „prośbę” tuskolandu) spowodowałby hiperinflacje, czyli jeszcze większą biedę.

W całym zamieszaniu, optymistycznym faktem jest zainteresowanie Polski drukiem pieniądza. Ważny pytaniem jest na czym on polega i jak go wykorzystać do naprawy polskiej gospodarki ?

Drukowanie pieniądza

Marek Belka za sfinansowanie wygranej w wyborach PO, zażądał głowy Rostowskiego i zmiany ustawy o Narodowym Banku Polskim.

Dlaczego Rostowski ?

Były minister Rostowski, nigdy nie pozwoliłby na zmianę ustawy bankowej w celu finansowania wydatków poprzez druk pieniądza.

Uczciwość ?

Nie, pan Rostowski nie jest strażnikiem polskiego budżetu. On służy innym panom. Jego szefem jest wielki kapitał czyli finansjera bankowo-korporacyjno-żydowska o czym świadczą między innymi słowa Marka Belki.

Nazwał byłego ministra finansów „hrabia von Rothfeld-Rostowski”. Dziadek Jacka Rostowskiego nazywał się Jakub Rothfeld-Rostowski. Występuje tutaj niebywałe podobieństwo nazwisk z największą rodziną bankowo-żydowską – Rothschildów. Kim jest rodzina Rothschildów opisałem w bezpłatnej publikacji „Rothschild – demony atakują”.

Mądre drukowanie pieniądza powoduje brak zadłużania się u bankierów zachodnich, ale przede wszystkim budowę niezależnego państwa polskiego. Na ten krok od lat nie chcą zgodzić się wpływowe lobby żydowskie, które ma duże oddziaływanie na naszych polityków.

Pamiętajmy, że żydzi przed wojną wykupywali za pieniądze bankowych rodzin żydowskich, polski biznes i nieruchomości. Słynny slogan „wasze ulice – nasze kamienice” już niedługo może być nieaktualny. Obecnie w dalszym ciągu istnieje duże zagrożenie odbudowy Judeopolonii na ziemiach polskich.

Jakie zmiany miały być wprowadzone do ustawy o NBP ?

Pozwolenie na kupowanie obligacji rządowych przez NBP.

Co to oznacza ?

Każdy rząd drukuje papier zwany obligacją. Inwestor kupuje obligacje, które są oprocentowane. Po określonym czasie (obligacje jednoroczne, trzyletnie, dziesięcioletnie itd.) otrzymuje zwrot zainwestowanego kapitału plus odsetki.

Marek Belka chciał, aby NBP mógł kupować każdą ilość polskich obligacji, czyli rząd dawałby NBP papier – obligacje, a NBP drukowałby złotówki i wykupywał obligacje. Dzięki temu rząd Tuska miałby ekstra pieniądze na dany cel wyborczy (jak wynika z taśm).

Jaki cel ?

Nauczyciele chcą podwyżki – proszę bardzo.

Górnicy ?

Dla was też są podwyżki.

Tam wybudujemy kolejny stadion kilkukrotnie drożej, niż buduje się w innych krajach.

A tutaj zbudujemy najwyższy budynek świata i szybko ogłosimy, że naprawiliśmy gospodarkę.

Efekt ?

Sukces murowany w najbliższych wyborach.

Konsekwencje ?

Po latach takiego druku, dołączylibyśmy do Grecji czyli potężne bezrobocie, wysokie ceny, bankructwa firm itd.

Jak zatem powinien odbywać się druk pieniądza ?

Rząd polski musi powołać na zasadach podobnych, jak działa NBP, niezależny od rządu, prezydenta i polityków podmiot zwany „Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji” – NIDPI.

Dlaczego w nazwie powinien być slogan „druku pieniądza” ?

Ponieważ, każdy Polak powinien znać rolę instytucji i musi wiedzieć, że druk pieniądza działa w obie strony. Druk możemy porównać do noża, który jest fantastycznym narzędziem kuchennym, ale również może być narzędziem zbrodni. W jednym i drugim przypadku służy do różnych celów, ale nazwę ma taką samą „narzędzie”.

Kiedy społeczeństwo będzie rozumiało rolę druku pieniądza, to politycy nie będą używać go do własnych celów.

Po co kolejna instytucja ?

Politycy są przekupni (nie koniecznie pieniędzmi) dlatego nie wolno im powierzyć takich narzędzi. NBP jest mocno powiązana z BIS, który jest bankiem banków. Wykonuje decyzje podjęte przez osoby, zarządzające BIS, dlatego nie może dostać władzy nad drukiem pieniądza.

Rolą NIDPI będzie:

 • drukowanie pieniądza,
 • kontrola jego ilości w gospodarce,
 • wyrównanie tych pieniędzy, które straciliśmy poprzez inflacje – utratę siły nabywczej złotówki,
 • wyrównanie wzrostu PKB,
 • przeznaczanie pieniędzy na możliwość zakupu wolnych dóbr,
 • dokonywanie inwestycji.

Jeżeli w całej gospodarce jest niedobór pieniądza, to NIDPI udziela bezprocentowych pożyczek inwestycyjnych. Jeżeli w danej branży jest za dużo pieniądza, to tam pożyczek nie będzie. Zawsze przedsiębiorca wie lepiej od urzędników, na co wydać pieniądze. 

Podstawową rolą nowej instytucji, będzie wyrównanie poziomu pieniądza na rynku i inwestowanie. Na przykład: PGNiG odkryło duże pokłady ropy w Libii o czym wspominał pan Parafianowicz w taśmach. Potrzeba około biliona dolarów. Zamiast brać kolejne kredyty, to NIDPI finansuje budowę infrastruktury.

O co chodzi z wyrównaniem poziomu pieniądza na rynku ?

Kredyty są tak skonstruowane przez bankowców, że w dłuższej perspektywie dobijają gospodarkę poprzez wysysanie pieniądza z rynku. Każda osoba, instytucja biorąca kredyt przyczynia się do kryzysu gospodarczego, ponieważ banki nie pokrywają odsetek w pieniądzu. Każda osoba, musi spłacać odsetki, ale ich równowartości nie ma na rynku. Dlatego następuje walka o pieniądz, wiele firm musi zbankrutować nie zawsze przez własne błędy, tylko przez małą ilość pieniądza na rynku. 

Na dzień dzisiejszy brakuje rocznie około 50 mld złotych. Zadaniem NIDPI będzie wyrównać ten niedobór. Tylko to działanie przyczyni się do wzrostu gospodarczego, czyli większej produkcji, inwestycji, eksportu i konsumpcji. A to jest tylko jeden z wachlarzy możliwości NIDPI.

Czy będą patologie ?

Na pewno. Polacy są w różne strony „przedsiębiorczy”, ale tutaj rolą instytucji jest zapanowanie nad tym.

Zauważ, że potęga Ameryki nie została zbudowana na inteligentnym i przedsiębiorczym narodzie, tylko na druku pieniądza. Od 1944 roku do wojny w Wietnamie, gospodarka rozwijała się całkiem sensownie. Później prywatny bank USA – FED rozpoczął wojnę w Wietnamie i bardzo przyspieszył niszczenie gospodarek światowych (wojna walutowa) w tym dolara amerykańskiego.

Od dłuższego czasu analizuję przedsiębiorczość w USA. Jest ona zdecydowanie rozdmuchana przez media i społeczeństwo w Polsce. Nasz kraj ma zdecydowanie większy potencjał w tym kierunku.

Korzyści inwestowania w przedsiębiorczość

Zawsze kiedy będziemy przeznaczać pieniądze na inwestycje, nowe technologie, odkrywki, wynalazki itd. zyski dla gospodarki i Kowalskiego będą ogromne.

Oczywiście część pieniędzy zmarnuje się, ktoś oszuka, ale i tak zyski będą niepowtarzalne.

Ważną rzeczą będzie fakt, braku potrzeby brania kolejnych kredytów przez rząd. MFW, Bank światowy czy Unia Europejska nie będą przekupywać/szantażować polityków przy przyznawaniu kredytów.

Przypominam, że obsługa długu publicznego, to coroczny wydatek ponad 40 mld złotych. Takie pieniądze oddajemy bankom zachodnim, dlatego nie dziw się, że wokół druku pieniądza odzywa się tylu sprzedawczyków. Każdy polityk, który publicznie krytykuje druk, robi to zazwyczaj z niewiedzy stając się pożytecznym idiotom. Natomiast krytyka druku przez ekonomistów jest działaniem lobby bankowego i wynika ze sprzedaży uczciwości na rzecz obiecanych posad lub pieniędzy. Gdyby osoby wpływowe były prawdziwymi patriotami, to walczyłby o uprawomocnienie druku i rozpowszechnianie prawdziwej wiedzy o tym narzędziu. Skorzystaliby z mojego pomysłu utworzenia ISDPI lub wdrożyli lepszą strategię, ale nigdy nie krytykowaliby druku pieniądza w pełnej formie.

Dobrze, jaka w takim razie powinna być rola polityków ?

Rolą polityków będzie założenie „Narodowej Instytucji Druku Pieniądza i Inwestycji” i… tu Cię zaskoczę… drugą rzecz jaką muszą zrobić dla dobra gospodarki to… obniżenie o połowę ceny benzyny.

Tak, dobrze słyszysz.

Należy zrobić to natychmiast.

Będzie to pierwszy wydatek nowej Instytucji. Po jakimś czasie wpływy do budżetu będą wyższe, dlatego NIDPI zakończy dofinansowanie paliwa.

Dzisiaj podatki nałożone na benzynę stanowią ponad połowę jej ceny. Odrzucamy VAT, opłatę paliwową i akcyzę. Cena powinna wynosić poniżej 3 złotych za litr.

I tutaj rola rządu i polityków w sprawie drukowania pieniądza się kończy. Dalszym zadaniem rządzących, będzie reformowanie działów gospodarki w ramach pieniędzy płynących z podatków. Będzie ich naprawdę sporo.

Zmowa Okrągłego Stołu II

Zastanówmy się teraz, kto udostępnił tak ważne informacje o druku pieniądza. Wbrew pozorom jest to ważny temat, ponieważ wnioski mogą pomóc nam nie popełniać kolejnych błędów.

Dla młodych czytelników polecam zaznajomić się z prawdziwymi faktami dotyczącymi Okrągłego Stołu I, który odbył się w 1989 roku. 

Afera taśmowa, to moim zdaniem drugi etap tego stołu, a konkretnie olbrzymie oszustwo wielu partii politycznych.

Dlaczego tak sądzę ?

Popatrz jak zamknięte grono polityków oszukiwało nas przez lata. Na przykładzie ministra Sienkiewicza możemy wnioskować, że wiedza większości polityków jest zerowa. Sienkiewicz pytał się Belki co to jest ten dodruk.

Pamiętasz słynne wystąpienie Andrzeja Leppera w sejmie ? Dzisiaj nikomu nie powinno być do śmiechu, ponieważ on jawnie mówił o tych rzeczach.

II okrągły stół polegał na cichej zgodzie partii politycznych w celu uruchomienia druku pieniądza kontrolowanego przez NBP i partie rządzącą. PiS i PO zmieniałaby się władzą rozdmuchując wydatki państwowe.

Zamiast naprawiać gospodarkę w taki sposób jak proponuję, oni realizowaliby własne cele typu „zazielenić pustynie”.

Myślisz, że to fikcja ?

Pomyśl, wiedza o możliwości druku pieniądza znana jest od wielu lat. Ekonomiści wszystkich partii rządzących musieli o tym wiedzieć. Aby finansować rząd nie potrzebowali zmiany konstytucji, tylko ustawy NBP w sprawie obligacji rządowych.

Dlaczego o tym nie mówili ?

Skąd taka zmowa milczenia ?

Nie wierz w to, że nie wiedzieli.

Moim zdaniem Sienkiewicz był kolejnym Michnikiem, czy Rywinem, który miał załatwić „deal”.

Dlaczego tak późno chcieli wprowadzić druk ?

Ponieważ, czas wzrostu gospodarczego bez mądrego druku pieniądza i wdrożenia drugiej waluty minął. Nie będę tutaj przedstawiał analizy, ale Związek Banków Polskich jest podobnej myśli. Prognozuje załamanie budżetowe od 2015 roku. To może być trwała tendencja.

Kto wyjawił prawdę ?

Przeanalizujmy kilka hipotez, aby dowiedzieć się, kto ujawnia nagrane rozmowy. Bardzo ważne dla losów Polski jest dojść do prawidłowych wniosków. Wtedy będziemy wiedzieć, kto jest kim.

1 – Rosja

Od jakiegoś czasu ekipa Donalda Tuska zmieniła kierunek polityczny. Ewaluował on od służenia Rosji do znienawidzenia i wyśmiewania jej. Bardzo wyraźny był w ostatnim czasie nielogiczny atak sępów tuskolandu na Putina. Wbrew pozorom, to Rosja w sprawach monetarnych jest najważniejszym sojusznikiem Polski (rozwinę ten wątek w następnym artykule). 

Radosław Sikorski powiedział wyraźnie: „… Polsko – amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa…skonfliktujemy się z Niemcami, Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super…”. (Nie bardzo rozumiem dlaczego w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennej, Antoni Macierewicz oskarża pana Sikorskiego o prorosyjskość i antyamerykanizm. Jest to kompletny brak wiedzy pana Macierewicza. )

Oczywiście Putin mógł przywołać Tuska do porządku upubliczniając taśmy, ale musiał liczyć się z upadkiem PO. Jaki byłby sens likwidacji tej partii, skoro PiS nie jest sprzymierzeńcem Rosji ?

Przypominam, że to Tusk podpisał niekorzystną umowę gazową dla Polski, opóźnia łupki czy sprzedał kolejną część Azotów Rosjanom.

Lepiej było dla Putina przywołać do porządku PO, wypuszczając mniejszy kaliber oskarżeń. 

No, chyba że PiS jest kontynuatorem PO.

Znacie schemat ?

ZSRR – PZPR – SLD – PO – (PiS) ?

Ciekawe informacje o Antonim Macierewiczu przedstawia w taśmach Radosław Sikorski, który powiedział:

Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich, jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I nich oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym”.

Jakie straszne rzeczy znajdują się w materiałach prokuratorskich ?

Dlaczego PO tego nie wykorzystało ?

Dlatego twierdzę, że śledztwo smoleńskie Macierewicza jest wielką ściemą => „Największe przekręty wszechczasów”, a PiS trudno nazwać opozycją. Natomiast cały czas mam otwartą furtkę dla tej partii. Istnieje możliwość, że Jarosław Kaczyński zaprzestanie służenia żydowskiej finansjerze. W końcu zabili mu brata. 

2 – Wielki kapitał czyli finansjera bankowo-korporacyjno-żydowska.

To co planował pan Belka było mocnym policzkiem w kierunku banków zachodnich. Wielki kapitał mógł bać się rozprzestrzenienia tej idei na cały wschodni region.

Na całym świecie wiele krajów drukuje pieniądze. Wymienię kilka: Japonia, Chiny, Anglia, Australia, USA, Kanada. To jest główny powód rozwoju i wysokich zarobków w tych krajach (w Chinach stosują inną politykę). Natomiast Polska, jak i szereg innych krajów znajduje się pod kieratem banku Unii Europejskiej.

Trzy przykłady potęgi i władzy druku pieniądza:

 – FED – Amerykański Bank Centralny (odpowiednik NBP), który jest prywatną korporacją. Wykupuje za wydrukowane dolary obligacje rządu czyli rząd dostaje ekstra pieniądze nie pochodzące z podatków. FED jako wierzyciel, może w każdej chwili anulować dług państwa lub szantażować polityków upadkiem rządu (nie wykupi obligacji – nie będzie pieniędzy). Innymi słowy politycy są kukiełkami w rękach bankierów. Tak naprawdę dług amerykański jest wielką fikcją. Jeżeli społeczeństwo przywróci władzę społeczno-narodową nad FED-em, to dług można umorzyć jednym podpisem.

 – Bank Unii Europejskiej – drukuje euro. Tak samo jak FED za wydrukowane pieniądze wykupuje obligacje państw. W ten sposób decyduje czy wspomóc dany kraj czy nie. Może doprowadzić do upadku każdego rządu w Unii Europejskiej.

- MFW – Międzynarodowy Fundusz Walutowy wprowadził nową walutę – SDR (Special Drawing Right). Stanowi koszyk kilku walut: euro, dolar, jen i funt. W przyszłości ma być poszerzony koszyk o rubla, juana, złoto i srebro. W każdej chwili może wydrukować pieniądze i wspomóc dany kraj. Za przyznany kredyt nakazuje wdrożyć ustawy korporacyjne lub sprzedać nawet całe branże korporacjom.

Już wiesz dlaczego druk czy własna waluta jest tak potężnym narzędziem ?

Już wiesz dlaczego zabraniają Polsce posiadać prawo do druku własnej waluty ?

Zapamiętaj dokładnie – zakaz druku do Konstytucji wprowadził Aleksander Kwaśniewski.

Jeżeli rząd nie pożyczałby więcej pieniędzy, to banki zachodnie straciłyby zyski i kontrolę nad Polską.

Tylko zachodzi pytanie.

Po co finansjera miałaby niszczyć Platformę i Marka Belkę, który pracował w ich instytucjach ?

Zapewne dogadaliby się wspólnie, zasilając tajne konta kilku polityków. Rząd po cichu korzystałby z druku, partie zmieniałyby się miejscami w sondażach za przykładem USA, gdzie przez lata w Parlamencie znajdują się tylko demokraci i republikanie.

Jest jeszcze inny aspekt, który należy wziąć pod uwagę.

Całą akcję taśmową przygotowała finansjera, ponieważ wie, że dzięki taśmą wiele polityków zrozumie potęgę drukowania. Ekonomia światowa idzie niezmiennie w dół, dlatego, aby poprawić finanse państwa, politycy skuszą się na druk pieniądza.

Takie narzędzie w rękach polityków, to śmierć złotówki. Tak stanie się, jeżeli nie zbudujemy osobnej instytucji, która będzie czuwać nad drukiem i inwestycjami.

Być może finansjera zaplanowała atak na polską gospodarkę. Wydała wyrok czyli bankructwo Polski. Jeżeli politycy nie zrozumieją prawdy, to zrealizują plan wielkiego kapitału.

3 – Kapitał polski – mówi się o Kulczyku.

Zawsze istnieje taka opcja.

W takim scenariuszu niszcząc PO musieli liczyć na skorumpowanie polityków z PiS lub Korwina Mikke. Proszę zwrócić uwagę, że dla osób, które poruszyły sceną polityczną, PiS nie stanowi zagrożenia. Nie jest dla nich niebezpieczną opozycją. W tym scenariuszu wyjawia się makabryczna prawda: na dzień dzisiejszy nie ma w Polsce opozycji.

4 – Patrioci

Osobiście stawiam tezę, że za całą akcją stała finansjera lub polscy patrioci, których nie brakuje w służbach specjalnych. Musieli z wielu podsłuchanych rozmów rozszyfrować skalę korupcji pod nazwą „Okrągły Stół II”.

Podsumowanie

Jeżeli, zrobili to patrioci to czapki z głów Panowie !

Jeżeli, stały za tym inne grupy interesu, to dali nam wspaniały prezent. Ale tutaj jeszcze raz uwaga: pozostawienie druku w rękach polityków, to realizacja planu finansjery czyli bankructwo państwa polskiego.

Co dalej ?

Zadaniem każdego oświeconego Polaka jest przekonanie innych rodaków, do możliwości szybkiej poprawy stanu polskiej gospodarki i finansów Kowalskiego.

Mamy potężne argumenty w ręku.

Nagrana rozmowa odbyła się w lipcu 2013 roku. Rostowski przestał być ministrem w listopadzie 2013 roku, w tym samym roku rozpoczęto akcje zwiększania ilości pieniądza w gospodarce poprzez emisje stuzłotówek. 17 czerwca 2014 roku zmieniona o propozycje Belki ustawa o NBP miała być rozpatrzona przez Radę Ministrów. Wybory do parlamentu odbywają się w październiku 2015 roku.

Niesamowite nawet dla mnie –pozytywnego optymisty.

Chcieli rozkręcić gospodarkę, w ciągu jednego – dwóch lat.

I jeszcze jedno…

Przy uczciwym mierzeniu pieniądza, druk nigdy nie powoduje inflacji (chyba, że sami planujemy), ani rozpadu gospodarki. W żadnym kraju, w którym obecnie stosuje się druk nie ma podobnej instytucji, którą proponuję. Politycy w tych krajach robią to na zasadzie oszukiwania społeczeństwa.

Ja proponuję przeźroczyste zasady.

.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie chcesz stracić na inwestycjach? Chcesz dowiedzieć się co będzie z rublem, frankiem, dolarem? Nie wiesz jak założyć e-biznes? => MonitorowanieRynku.pl

 

 Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach?

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci info o wielu ciekawych rzeczach.

Twoje dane są bezpieczne

15 Odpowiedzi do artykułu - “NIDPI – drukowanie złotówki”

 • Darius

  Hey Robert.
  Super artykuł.
  Ale nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie.
  Chcieli obejść finansjere zachodnią i postawić się temu co podpisał kwaśniewski.
  To chyba jednak troche lepsze zło niż porzyczać od zachodnich bandytów. Nawet gdyby powtał ISDPI to na efekt trzeba by trochę poczekać, a pieniądze są potrzebne już i teraz.

 • Nie, ISDPI daje natychmiast pieniądze.
  Nie opisałem dokładnie, ponieważ i tak powstał za długi artykuł.
  Na początku instytucja może udzielić bezprocentowej pożyczki rządowi z dodrukowanych pieniędzy.
  To jest nasza instytucja, a więc pole manewru jest olbrzymie.
  Zadłużyć rząd we własnej instytucji nie jest problemem, zanim gospodarka stanie na nogi.

  Czy lepsze, niż pożyczać od bandytów ?
  Tak, ale sam pomyśl, jakie narzędzie pozostaje w rękach małego grona polityków.
  Na początku byłoby fajnie, ale co z tego, jakby ceny poszły w górę.
  Daliby podwyżki nauczycielom czy emerytom, a za chwilę inflacja by to wszystko zjadła.
  Jak sens byłby ?
  Ale zgadzam się, byłaby poprawa przez nawet kilka lat.

  Teraz mamy szanse wprowadzić druk legalnie.
  Tego nie ma nigdzie w Europie czy nawet na świecie.
  W tych krajach co drukują, robią to poza świadomością społeczną i niekoniecznie efektywnie.

 • Ron

  no tak, stworzyć ISDPI, ale jak realnie miałoby to się stać?
  Kto i na jakiej zasadzie, w jaki sposób miałoby się to stać tworem funkcjonującym w (tej) rzeczywistości?
  Gdyby nawet zaczęło stawać się realne, to globalna mafia ma środki żeby coś takiego i tworzycieli „unieszkodliwić”.
  Optymizm optymizmem, ale zabezpieczone musiało by to być od każdej strony. No i nie planowane tutaj (z całym szacunkiem dla Twojego bloga :-)

 • Oczywistym jest, że w takiej instytucji nie mogliby założyć panowie z PO.

  Nie bardzo rozumiem, jakie masz zastrzeżenia.
  Problem jest tylko jeden: wiedza społeczeństwa.
  Skoro został ujawniony deal drukowania, to jest znakomita okazja, aby społeczeństwo się o tym dowiedziało.
  Sprawy prawne są drugorzędne.
  To nasz kraj i nasze prawo.

  O jakich zabezpieczeniach mówisz ?

  Zawsze promowałem druk i niezależność NBP.
  Kolejna sprawa to druga waluta.
  To wszystko co nam potrzeba.

 • Darius

  Tak szansa by była.
  Oświecone społeczenstwo, z tym się też zgadzam.
  Nie jestem takim optymistą jak ty Robercie.
  Scenario 1
  Politycy chcą ISDPI.
  CI politycy są oskarzeni o gwałt, korupcje itd. Znamy to bo tak działają od lat bandyci.

  Scenario 2
  lud chce ISDPI
  Bandyci załatwiają nam jakąś klęske żywiołową haarpem albo rzycają kolejny skandal.

  Myślę sobie tak:
  17 czerwca miało być głosowanie na temat większych kompetencji dla NBP.
  16 czerwca czyli dzień przed tym głosowaniem Wybucha afera i akurat nagranie z prezesem NBP zostaje publikowane jako pierwsze.
  Nie wiem, nie widzę tego ale coś mi mówi że tak do końca ci panowie nie chcieli niczego złego.
  Nakopać Rothschildowi Rostowskiemu jedynie i się odizolowac od tych mocarzy swiata.
  Nie bronię ich ale teraz przynajmniej wiadomo co politycy mysla o tym wszystkim.

 • 1 – Cały czas nie wybiegasz myślami w przyszłość.
  Z ludźmi pokroju Tusk nic nie jesteśmy w stanie zrobić, ponieważ oni pilnują układu okrągłego stołu i trzymają w garści kilka ważnych mediów.

  Myślę, że z politykami PiS taka akcja mogłaby się udać przy poparciu Korwina Mikke.

  2 – Klęska żywiołowa ?
  Trochę wybiegasz myślami w nierealny świat.
  Mając kontrolę nad własnym pieniądzem, możemy kupić – opracować szczepionki. Jeżeli będzie atak biologiczny to ucierpi Rosja i Niemcy. To aż tak nie działa.
  Aby zatrzymać częściowo oświecone społeczeństwo i mądrych polityków, pozostaje im tylko wywołanie wojny.
  Kto pójdzie na taki układ ?
  Rosja ? Nie
  Niemcy ? Eksportują z Rosji 30-40% gazu.
  To nie jest takie spiskowe, jak sądzisz.
  Oni są coraz słabsi.

  Tak, sam pomysł z obligacjami jest dobry, tylko, że bez wiedzy społeczeństwa, pozostawiony w rękach takich ludzi jak Tusk – to bankructwo Polski.
  Przecież drukiem nie zarządzałby Belka tylko Tusk.

 • Darius

  Mozliwe.
  Powiedzialem tylko ze jakos nie wierze w taki bieg sprawy.
  Ta dziedzina jest raczej twoim polem dzialania.
  Nie chcialem sie glupio wymadrzac bo masz na ten temat obszerniejsza wiedze.
  Moge odrzucic scenario 2. Zostaje problem z pierwszym.
  Ok, mikke by wprowadzil nowy wiatr i nawet wierze ze by sie zgodzil.

 • Darius

  wlasnie dzwonil do mnie kolega, ktory jest dziennikarzem w niemieckiem dzienniku BILD.
  Pytam go, chlopie, wczoraj dopiero maly artykul a dzis obszerniejszy. A co robiliscie przez ostatni caly tydzien?
  On mi na to ze, nie mogli nic pisac bo czekali na wskazowki rzadowe po ktorej stronie stanac. Nieoficjalnie Sikorski ma odejsc. Tak wyglada pozycja rzadu niemieckiego podobno.
  Ale nie tylko BILD, tylko wszystkie gazety rozpisaly sie dopiero wczoraj.

 • Ciekawe info

 • Infor

  Uważam że nie tylko cena paliwa powinna iść w dół, lecz także cena gazu, bo jak niby mamy być konkurencyjni w stosunku do zachodu europy, kiedy oni maja gaz tańszy o połowę????

  Wciąż szukam odpowiedzi na pytanie: KTO JEST UDZIAŁOWCEM NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO?

 • 1 – Cena gazu zmniejszy się jeżeli będziemy prowadzić mądrą politykę zagraniczną.
  Kompletnie nie rozumiem tej nielogicznej nienawiści do Rosji, kiedy w na przykład ekonomii powinni być najmocniejszym sojusznikiem.

  Z taśm również wynika, że realną politykę rozumieją tylko nieliczni.

  Za gaz płacimy najwięcej w Europie.
  Kwestia współpracy z Rosją to wszystko.

  2 – NBP jest bankiem polskim w 100%
  Wytrych nie istnieje we własności.
  NBP jest niezależna od rządu , ale zależna od innego tworu.
  Jest nim Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei.
  Spotkania odbywają się cyklicznie.
  To bank podległy finansjerze steruje poprzez NBP polską gospodarką.

  Dlatego proponuje utworzenie osobnej – niezależnej instytucji – NIDPI.

 • Andrzej

  Dzień dobry.
  Panie Robercie – przenikliwy artykuł i zbieżny z moimi przemyśleniami. Motywy Belki trudne do odgadnięcia (patriotyzm czy osiągnięcie chwilowej poprawy dla celów politycznych czy też działania pod dyktando bliżej nieokreślonych mocodawców a dawniej pracodawców).
  Fajny pomysł z ISDPI i zgadzam się co do tez związanych z kontrolowanym dodrukiem pieniądza które dałobynam w efekcie wzrost gospodarczy i uniezależnienie się od krwiopijnych instytucji powołanych przez wiecie kogo. Pomysł jest godny powołania jakiegoś patriotycznego THINK TANKU (w razie wymiany rządu) z grupą podobnie myślących ekspertów.

 • Ron

  dalsze szczegóły i kierunki rozwoju realnego systemu tutaj:
  http://biznes.robertbrzoza.pl/finansjera/bankierzy-rozpoczeli-ostateczna-rozgrywke/#comment-212

 • Panie Robercie, Pańskie myślenie jest zbieżne z ideą Ruchu Oburzonych, popieramy i otwieramy się na współprace. Jednakże uważam że to co Pan wyraził w zdaniu, cyt: „Myślę, że z politykami PiS taka akcja mogłaby się udać przy poparciu Korwina Mikke.” – sprowadzi tę ideę do klozetu. Niezależność naszego Narodu od światowej finansjery, żydowskiej lichwy i masońskiego narzędzia sprawowania kontroli jest nie do przyjęcia przesz wyżej wymienione opcje, gdyż to one właśnie umacniają ten system, chyba nie muszę udowadniać. Tylko zdecydowana postawa świadomego Narodu jest wyjściem z tej pułapki. Robi Pan świetną robotę i powinniśmy się wspierać.

 • Dziękuję, myślę, że NIDPI sprawdziłoby się i odbudowało gospodarkę.
  Tylko należy znaleźć partie do realizacji pomysłu.