Lech Wałęsa – Runął Pomnik

 

Wałęsa - upadła gwiazda

Czy Lech Wałęsa jest zbawcą narodu ?

Artykuły:

1 - Lech Wałęsa – Upadła Gwiazda

2 – Zakrapiana Magdalenka

3 – Czy Wałęsa wygrywał w totolotka ?

4 – Oświadczenie Macierewicza o TW Bolek

5 – Lista Macierewicza

6 – Kwaśniewski chronił Wałęse – List Siemiątkowskiego
7 – Groźby Wałęsy to pisk myszy – wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim 

8 – Po 9 latach Wałęsa ostatecznie przegrał proces o „Bolka”.

 

Filmy

1 – Dlaczego Wałęsa zakazał strajku w 1981 roku ?

2 – Wałęsa „Bolek” donosił na kolegów

3 – dr hab. Sławomir Cenckiewicz o Lechu Wałęsie

4 – Sławomir Cenckiewicz i Grzegorz Braun – o zdradzie Wałęsy

5 - Anna Walentynowicz – Patriotka Polski – wywiad z Anną Walentynowicz, która opowiada między innymi o zdradzie Lecha Wałęsy.

6- Andrzej Gwiazda o Wałęsie i komunizmie – przedstawia cały mechanizm przejścia do liberalizmu, przygotowany przez komunistów.

 

.
masoneria, iluminaci, nwo, nowy porządek świata Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne
8 Odpowiedzi do artykułu - “Lech Wałęsa – Runął Pomnik”

 • Mariusz

  Artykuł pobrany z:

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/05/14/pierworodny-walesy-pamieci-grzesia-lewandowskiego/

  Pierworodny Wałęsy – pamięci Grzesia Lewandowskiego

  Posted by Dzieckonmp w dniu 14 Maj 2014

  Nazywał ją Wandula. Nie lubiła tego. Była biedna, jak przysłowiowa mysz kościelna. Wraz z przykutą do łóżka matką, ojcem, który choć pracował, to lubił zaglądać do kieliszka, trójką rodzeństwa i dziadkiem mieszkała w walącej się lepiance we wsi Zapusta. Marzyła o kawalerze, który wyrwie ją z takiego życia. Nie to, żeby liczyła na księcia na białym koniu, ale w ogóle na kogoś, kto się nią zainteresuje.
  Lech Wałęsa pracował wówczas w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łochocinie. On i jego bracia, zresztą karani nieraz sądownie, znani byli z awanturnictwa. Nazywali ich nawet „sztacheciarzami”, bo wyrywali sztachety z płotów, kiedy dochodziło do bójek. Praca w POM-ie dała znanemu z zarozumialstwa Lechowi Wałęsie jeszcze więcej powodów do bufonady. Posada w takiej państwowej instytucji pozwalała mu „kombinować lewizny”, jak również dorabiać na boku za butelkę alkoholu. Stała praca sprawiała też, że dziewczęta patrzyły na niego nieco łaskawiej. Była tam jakaś afera z kradzieżą przez Wałęsę silnika elektrycznego, ale kiedy milicjanci po rewizji w domu Wałęsów nic nie znaleźli, postępowanie zostało umorzone.
  Był rok 1962. Wanda Lewandowska miała 18 lat, kiedy zainteresował się nią dziewiętnastoletni Lech Wałęsa. Choć ponoć ładna i skromna, to Lech wstydził się jej biedy. Zachodził do niej po zmroku i niechętnie przyznawał się do tego związku. Kiedy zaszła w ciążę rzucił ją i nie uznał dziecka. Potem w ogóle wyjechał i nikt nie wiedział dokąd. W grudniu 1963 w szpitalu we Włocławku Wanda urodziła syna. Mówili, że to było śliczne dziecko. Nadała mu imię Grzegorz i swoje nazwisko. Nie szukała Lecha, nie występowała o alimenty. To była prosta wiejska dziewczyna. Nie miał jej kto doradzić, co robić w tak trudnej sytuacji. Do tego doszedł wiejski ostracyzm, wyrzuty ojca, samotność, brak środków do życia…
  Kiedy trochę oswoiła sytuację, Grześ już chodził. Pod wpływem sąsiadek pojechała prosić o pomoc do Popowa, do matki Lecha, Feliksy. Ta wyrzuciła ją za drzwi.
  Latem 1967 Grześ miał trzy i pół roku. Pewnego dnia poszedł z ciotecznym bratem na ryby. Tam zsunął się ze skarpy, wpadł do wody i, zanim przyszła pomoc, utonął. Sąsiedzi pamiętają potworny krzyk Wandy. Tuląc zwłoki dziecka, wyła z bólu. Przed pogrzebem prosiła sąsiadki, żeby zamiast kwiatów dały jej pieniądze, bo nie miała na trumienkę. Nie miała też na karawan, więc trumnę powiózł jeden z sąsiadów.
  Wanda Lewandowska jakoś powiadomiła Wałęsę o śmierci syna. Trzeba przyznać, że przynajmniej na pogrzebie się pojawił. Trochę przestraszony, stał z tyłu w ciemnych okularach. Omal nie doszło do linczu, tak jego widok zdenerwował sąsiadów. Ktoś kazał mu wziąć Wandę pod rękę, żeby nie szła za trumną syna sama, ale ona odepchnęła go. Na tabliczce przy krzyżu był napis „Grzegorz Wałęsa. Żył lat 4″.
  Po śmierci Grzesia Wanda wyszła za mąż i na zawsze wyjechała z rodzinnej wsi.
  Paweł Zyzak, który w swojej wydanej w 2009 roku książce „Wałęsa. Idea i historia” przypomniał o sprawie nieślubnego syna „wielkiego Lecha” został osądzony od czci i wiary. Stracił pracę w IPN-ie, został magazynierem w supermarkecie, grożono mu procesami. Pamiętam nawet jakąś recenzję Piotra Gontarczyka, który krytykuje metodologię Zyzaka. Wałęsa oczywiście oburzony wypierał się pierworodnego syna, ale procesu nigdy Zyzakowi nie wytoczył. Kiedy już emocje trochę opadły lokalni dziennikarze zaczęli drążyć sprawę Grzesia. Nie trzeba było dużo zachodu by dotrzeć do świadków potwierdzających, ze na cmentarzu w Chełmicy Dużej jest pochowany syn Wałęsy.
  Przedwczoraj byłam na spotkaniu ze Sławomirem Cenckiewiczem. Autor książki „Wałęsa. Człowiek z teczki” zadedykował swe dzieło pamięci Grzegorza Lewandowskiego. To, czego dowiedziałam się na spotkaniu i uzupełniłam przeczytawszy rozdział o Grzesiu, zjeżyło mi wlosy na głowie. Otóż grób tego nieszczęsnego dziecka po objęciu posady tatusia w Belwederze, został praktycznie zlikwidowany. Kiedy zniknęła tabliczka z nazwiskiem i drewniany krzyż, skoligacony z Lewandowskimi Leszek Śmiechowski postawił na grobie znaleziony na cmentarnym śmietniku krucyfiks z pręta zbrojeniowego. Można go zobaczyć na zdjęciu w książce Cenckiewicza, ale z tego co mówił autor wynika, że ten krzyż również został usunięty. Obok zadbanych grobów innych dzieci leży pierworodny syn byłego prezydenta tego kraju, a jego grób powoli zrównuje się z ziemią, jak coraz mniej bolesny wyrzut sumienia. Tymczasem tatuś nie wyjmuje z klapy wizerunku Matki Boskiej.
  Sławomir Cenckiewicz pukał do różnych drzwi – proboszcza, wójta, IPN-u. Wszyscy nabierają wody w usta, nikt nie chce udostępnić danych o Grzesiu. W IPN-ie takich danych po prostu nie ma. Wójt odpowiedział w oficjalnym piśmie, że na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych, można udostępnić dane osób zmarłych, ale dane dotyczące rodziców zmarłego podlegają ochronie, chyba, ze są to osoby publiczne. Oczywiście wniosek jest taki, że żadne z rodziców Grzesia osobą publiczną nie jest. Poza tym według pokrętnej logiki wójta tabliczki na grobie umieścić nie wolno, gdyż nie wolno udzielać informacji o zmarłym n.p. dotyczącej daty jego urodzin i śmierci, gdyż nie był on osobą publiczną.
  Sławomir Cenckiewicz złożył odwołanie od decyzji pana wójta. Postanowił walczyć o przywrócenie podstawowej godności synowi Wałęsy – imienia i nazwiska na opuszczonej mogile.

  Źródło: naszeblogi.pl
  Warto też przeczytać artykuł w Naszym Dzienniku

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/60424,tajemnice-lecha-walesy.html

 • Marian

  Czy z tym nic nie idzie zrobic ???
  Jest Pan bardzo zaangazowany w sprawe polski .Chwala za to!!!

  A gdyby tak Pan zapytal pokoleii wszystkie uniwersytety ktore przyznaly bolkowi tytuly naukowe ,czy wiedzieli co czynia?. I przedstawic im dokumenty swiadczace o duzej pomylce ,i musieli by to prostowac .

  Ja otym myslalem ale z angielski nie najlepiej sobie radze .

  Pozdro i fajnie ze sa tacy ludzie (polacy)

  Marian

 • Tam jest klika, która musi iść za głównym trendem.
  Większość osób, które go zaprasza wiedzą, że to zdrajca narodu. Tylko, że każdy z głównych polityków to zdrajca.
  Oni na uczelniach też nie mówią prawdy.
  Swój kryje swojego.

 • ROBERT

  http://niezalezna.pl/60259-bolek-przegral-w-sadzie-rozmowa-z-krzysztofem-wyszkowskim
  KTO ZDRADZIŁ SOLIDARNOŚĆ I JEJ IDEE!
  Lech Wałęsa, znany megaloman ciągle i z uporem maniaka, powtarza jak mantrę: ja zrobiłem, ja
  przeskoczyłem przez plot , ja „obaliłem komunę”, ja dostałem Nagrodę Nobla! Jednakże Prawda jest nieco inna.
  Zapomniał o n o tym, że bez całej armii ok. 10 milionów członków związku NSZZ „SOLIDARNOŚĆ, w tym tysięcy zdesperowanych ludzi w walce z komuną, NIC BY NIE ZROBIŁ! , a więc nie byłoby Zwycięstwa. Nawet najlepszy generał bez armii, jest po prostu marionetką. http://wpolityce.pl/wydarzenia/68346-dr-hab-cenckiewicz-w-establishmencie-iii-rp-jest-wielu-ludzi-ktorzy-jakis-udzial-w-zdradzie-mieli-niestety-nikt-nie-bada-tych-historii-zobacz-wideo
  • Nagroda Nobla, (za obalenie reżimu totalitarnego), była de facto przeznaczona dla wszystkich walczących członków Solidarności i symbolicznie została wręczona Przywódcy Solidarności. Zresztą, po przywiezieniu jej do kraju przez żonę, Wałęsa publicznie powiedział do działaczy Solidarności, że jest to nasza wspólna Nagroda wspólna za obalenie reżimu! Jak widać L. Wałęsa , nie pamięta, być może powodem tego jest zaawansowaną amnezja. http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-janusza-sniadka/65592-lech-walesa-walczy-dzisiaj-tylko-o-przywileje-dla-siebie-czy-pamieta-za-co-dostal-pokojowa-nagrode-nobla Lech Wałęsa walczy dzisiaj tylko o przywileje dla siebie. Czy pamięta, za co dostał Pokojową Nagrodę Nobla?
  • Kilka lat wcześniej laureatem pokojowej Nagrody Nobla, był prof. Sacharow – radziecki fizyk jądrowy, twórca m.in. teorii indukowanej grawitacji,( w tym bomby wodorowej) działacz polityczny, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, dysydent, członek Rosyjskiej Akademii Nauk. W roku 1968 napisał długi esej Rozmyślania o postępie, pokojowym współistnieniu i wolności intelektualnej. Wydano go w nakładzie 18 mln egzemplarzy, najpierw jako samizdat, a następnie za granicą, (a nasz noblista prosty robotnik, elektryk niskich napięć- specjalista od ładowania wózków akumulatorowych, był dumny z tego, że nie przeczytał żadnej książki, nawet obowiązkowej lektury). To spowodowało ostrą reakcję władz. Został wyrzucony z pracy w ośrodku badań jądrowych i pozbawiony wszelkich tytułów. Mimo to cały czas aktywnie działał na rzecz rozbrojenia, ograniczenia potencjałów nuklearnych, demokracji i poszanowania praw człowieka. Krytykował ustrój sowiecki, określając go jako totalitarny i jego poczynania – m. in. Interwencję ZSRR w Afganistanie, określając ją jako agresję. Otrzymaną w 1975 roku Nagrodę Nobla przeznaczył w całości na cele charytatywne (L. Wałęsa tylko w części!). Za działalność opozycyjną zamknięto go w zakładzie psychiatrycznym, bo nie miał wielu milionów „żołnierzy” jakim był wielomilionowy ruch „Solidarności” w Polsce i oczywiście nie współpracował z NKWD, a więc, nie był żadnym podejrzanym TW. Bolkiem! vide-: http://pl.wikipedia.org/wiki/AndriejSacharow

 • ROBERT

  • Tutaj bezwzględnie należy odwołać się do Encyklopedii Solidarności i poczytać rozdział o TW Bolku, gdzie na temat L. Wałęsy jako TW. Bolka podpisało się pod tym ok. 50 profesorów naukowców, badaczy historii. A co z książką dr hab. S. Cenckiewicza i Gontarczyka, ”SB a Lech Wałęsa przyczynek do biografii”, za którą wyrzucono z IPN-u S. Cenckiewicza. Tych ustaleń do dziś nikt nie podważył, a wprost przeciwnie jw. naukowcy potwierdzili to !). Wskazuje również na to relacja jego własnej żony w jej książce. Danuta Wałęsa napisała, że jej mąż w latach 70-tych często wygrywał znaczne sumy w Totolotka. Do tego dochodzi wypożyczenie przez Wałęsę gdy był prezydentem teczki TW Bolka i oddanie jej niekompletnej, z resztkami wyrwanych stron. Aktualnie dr hab. S. Cenckiewicz napisał już kolejną książkę o TW. Bolku ( Walęsa człowiek z teczki -http://wpolityce.pl/ Czy ta książka zatrzęsie Polską? Zysk i S-ka zapowiada publikację Sławomira Cenckiewicza. „To prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy”)
  • Dlaczego L. Wałęsa nie pozwał do sądu tych wszystkich naukowców, historyków, z prezydentem L. Kaczyńskim włącznie, którzy opierających się na dokumentach i zaistniałych faktach, nazwali go TW. Bolkiem? Przecież obiecywał publicznie w TVP, że każdego, który go tak nazwie pozwie do sądu (za naruszenie dóbr osobistych) o kwotę 20 milionów zł. Takie same zdanie o nim miało i ma setki wielkich działaczy Solidarności ( tj. A. A. Gwiazdowie, K. Wyszkowski, , S. Fudakowski, śp: Anna Walentynowicz, którą (chciał przekupić proponując STANOWISKO MINISTRA SPRAW ZAGR4ANICZNYCH -vide film Podwójne dno), W swoich donosach wiele miejsca poświęcał TW ps. „Bolek” osobie Henryka Lenarciaka – uczestnika grudniowego protestu i przewodniczącego Rady Oddziałowej Związku Zawodowego Metalowców na Wydziale W-4 Stoczni Gdańskiej, którego Wydział III KW MO w Gdańsku rozpracowywał w ramach spraw krypt. „Kobra” i „Len” oraz „Arka”- Przewodniczący Budowy Pomnika Grudnia ’70, kolega z wydz. W4), itd. i „Jesień 70″. Wiadomo dzisiaj, że TW ps. „Bolek” okazał się także przydatny w rozpracowaniu takich osób jak Kazimierz Szołoch (rozpracowywany w ramach sprawy krypt. „Kazek”), Henryk Jagielski (rozpracowywany w ramach sprawy krypt. „W-4”), Jan Jasiński, Mieczysław Tolwal, Alfons Suszek, Jan Miotk (rozpracowywany w ramach SOR krypt. „Sztabowiec”), Bogdan Opala, Czesław Michał Gawlik, Czesław Karpiński, Józef Animucki, Jan Górski, Jerzy Górski (rozpracowywany w ramach kwestionariusza ewidencyjnego krypt. „Demagog”), Szczepan Chojnacki (rozpracowywany w ramach kwestionariusza ewidencyjnego krypt. „Góral”), Klaus Bartel, Ryszard Zając, Maksymilian Szmuda Jan Weprzędz, Zygmunt Borkowski i Zarzycki, , najaktywniejszy opozycjonista w Stoczni Gdańskiej-Józef Szyler, został dzięki Wałęsie w 1971 r. zwolniony ze stoczni. http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4047#.UiHnSxsq9qw oraz film G. Brauna oparty na faktach pt. „PLUSY DODATNIE, PLUSY UJEMNE”! I co wystraszył się Prawdy? Prawda boli! Komu mamy wierzyć, Encyklopedii, OK. 50 historykom i dokumentom, czy jego synowi euro deputowanemu (nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi), kwiaciarce, żonie Wałęsy, która akurat w tym przypadku w swojej książce potwierdziła to w pośredni sposób jest stroną w tej sprawie? [napisała, że jej mąż w latach 70-tych często wygrywał znaczne sumy w Totolotka. O totolotku mówił też ww. Henryk Jagielski, który miał „zaszczyt” pomagać w zakupach (spotkając w mieście L. Wałęsę, na początku lat siedemdziesiątych) ,ponieważ wygrał on 14 tys. zł w Totolotka. 20 lat później pokazano mu dokumenty, że TW. Bolek wypłacono 14.tys. zł. za donos na niego! http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=RarZeVzQI0c Do tego dochodzi wypożyczenie przez Wałęsę gdy był prezydentem teczki TW Bolka i oddanie jej niekompletnej, z resztkami wyrwanych stron. ] Czytaj też: -http://wpolityce.pl/artykuly/62146-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo

 • ROBERT

  • W czasie kiedy L. Wałęsa został prezydentem państwa wybuchła sprawa jego oszustwa podatkowego. Okazało się , że nasz prezydent, nagrodzony pokojową Nagrodą Nobla jest zwykłym oszustem podatkowym, który nie zapłacił podatku od otrzymanego od firmy Warner Brothers Studio z USA -1 miliona USD. Pieniądze te wpłynęły na poczet filmu, który miano z nim nakręcić o powstaniu Solidarności. Filmu, nie nakręcono, zaś pieniądze mu podarowano. Jak podały media, Pierwszy Obywatel III RP, nie wiedział, iż należy płacić podatki i objęło go przedawnienie! Dla wielu Obywateli, było to: blamaż, żenada i kompromitacja Pana Prezydenta. • Zdaniem znanej dziennikarki : …Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem na dodatek nie czytającym książek ….Tak napisała o nim w opublikowanym w 2005 r. „Wywiadzie z sobą samą”: „Nasza epoka pozbawiona jest przywódców” – pisała Oriana Fallaci – „Kiedy się pomyśli, że pijak Jelcyn był carem, a ignorant Wałęsa Symbolem Wolności, uginają się nogi pod człowiekiem.” Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam – podobnie jak wielu innych – wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest OK, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=111479
  • Wg ISKRY.PL – Niezależny serwis informacyjny- Iskry polskości ,Art. Świadek potwierdza: Wałęsa to Bolek , napisany przez Andrzej Orkowski, z 15-04-2010 Opublikowane w : Publicystyka, Polityka.
  ….Po raz pierwszy przed sądem świadek – były funkcjonariusz M O – pod przysięgą zeznał, że TW Bolek i Lech Wałęsa to jedna i ta sama osoba – donosi „Interia” .64-letni emerytowany Janusz S. zeznawał jako świadek w procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciwko b. działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu – pisze portal. – Do 1974 r. prowadziłem teczkę pracy i personalną Lecha Wałęsy jako TW +Bolek+. Jego współpraca z SB od chwili pozyskania, między 15 a 17 grudnia 1970 r., była intensywna przez 3-4 miesiące. Spotkania z nim oficerów prowadzących odbywały się kilka razy w tygodniu, a w jednym przypadku 2-3 razy dziennie. Do czerwca 1971r. Wałęsa dostał za współpracę 20 tys. zł, przy średniej pensji stoczniowca 1600 zł – powiedział Janusz S…..

  ….W opinii Janusza S., Wałęsa zdecydował się na kolaborację z SB dobrowolnie i bez szantażu. – Jeśli o dobrowolności możemy mówić w sytuacji dwugodzinnego przesłuchania w nocy – dodał. Janusz S. mówił, że w ramach swoich obowiązków – prowadzenia teczki TW „Bolek” – uzyskał też informację z zarządu Wojskowej Służby Wewnętrznej, że Wałęsa pełniąc służbę wojskową był wcześniej pozyskany także do współpracy przez WSW. Więcej na: http://fakty.interia.pl

  Dziś tzn. 05.05.2010 r. na procesie wytoczonym K. Wyszkowskiemu z powództwa L. Wałęsy zeznawał major SB Janusz Stachowiak. Funkcjonariusz zeznał, że rejestrował Lecha Wałęsę jako tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, który został „stosunkowo łatwo” pozyskany do współpracy, nie był zastraszany ani szantażowany, gdyż współpracownicy pozyskani groźbą byli mniej efektywni. Natomiast „Bolek”, według zeznań funkcjonariusza, przysięgał nawet „na krzyżyk”, że będzie dobrym i sumiennym współpracownikiem. Szczegółowo opowiedział również o motywach finansowych współpracy TW „Bolka” i kwotach pieniężnych, jakie otrzymywał za donosy.

  Najciekawsze jednak zeznania dotyczą jednak przyczyn, dla których funkcjonariusz nie złożył takich wyjaśnień podczas procesu lustracyjnego w 2000 roku. Miał on być wówczas zastraszany, przytoczył nawet przykłady swoich kolegów, którzy łamiąc zmowę milczenia w sprawie współpracy „Bolka”, narażali się na wytaczane im fikcyjne procesy karne; jednemu z nich wytoczono sprawę o posiadanie materiałów radioaktywnych. Gdyby nie przedawnienie to Lechu dostałby do 8 lat więzienia. Michał Stróżyk

 • ROBERT

  • Wg Dokumenty ws. Wałęsy w czeskich archiwach Gazeta Polska Codziennie Pn, 4 czerwca 2012. W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL-u dotyczące Lecha Wałęsy.
  Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dra Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków, który uważa odnaleziony dokument za niezwykle ważne źródło potwierdzające i uzupełniające stan wiedzy na temat przeszłości Wałęsy.
  Jest to notatka z rozmów przeprowadzonych przez towarzyszy czechosłowackich z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. Dokument zatytułowany „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III »A« Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL” pochodzi z marca 1981 r. „Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby największy oszust stulecia Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976″ – czytamy w dokumencie. Red. Dorota Kania
  • Wg niektórych ( tzw. dobrze zorientowanych z drugiej strony barykady) Sam Lech Wałęsa był Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i Zarządu II Sztabu Generalnego WP o kryptonimach Bolek, Sierżant Kobrzyński i Piękny Bolo. Żaden ruch w Polsce nie obalił komunizmu, komunizm przepoczwarzył się na skutek umów przy okrągłym stole i w Magdalence. Vide- komentarze Przeciw a nawet za- http://wpolityce.pl/wydarzenia/60545-to-juz-chyba-wiemy-jaki-to-bedzie-film-andrzej-wajda-mamy-bohaterow-w-naszej-1000-letniej-historii-ale-takiego-jak-walesa-nie-mielismy
  • „Genialna” szwaczka, specjalistką od międzynarodowej telekomunikacji w Radzie Nadzorczej PTK Centertel ( PO-SEŁ J.S. BOROWCZAK BYŁ I JEST NAJWIĘKSZYM „PRETORIANEM ‚ l. WALĘSY)
  Wszystko wskazuje na to, że państwo Borowczakowie w swoim pojmowania świata uważają, że ukończenie porządnej zasadniczej szkoły zawodowej jest równoznaczne z ukończeniem renomowanej wyższej uczelni. Nic więc dziwnego, że Mariola z zawodu szwaczka po zasadniczej szkole odzieżowej i o ile mi wiadomo dzięki protekcji prezydenta Lecha Wałęsy, a dokładnie jego przysłudze udzielonej wybitnemu francuskiemu inżynierowi aeronautyki, dyrektorowi PTK Centertel w Polsce, panu Bertrandowi Le Guner, została członkiem Rady Nadzorczej (RN) w firmie telekomunikacyjnej PTK Centertel (nr RHB 29945). Nie przeszkadzało jej to, że znała się tylko na szyciu szmatek, gdy inni członkowie RN byli wybitnymi francuskimi ekspertami z dziedziny informatyki i telekomunikacji. Dominującym w RN językiem, był język francuski. To było nieważne. Tak naprawdę zarówno dla niej jak i jej męża liczyła się i liczy „kasa”. Protegowanie do francusko-polskiej firmy telekomunikacyjnej niekompetentnej szwaczki zamiast zdolnego informatyka było błędem, ponieważ w oczach zarządu tego koncernu, zarówno Polacy jak i sam Wałęsa pogorszyli swój wizerunek, tzw. „pijar”. Dla nich (Zarządu firmy) to był po prostu polski folklor.
  -http://www.kworum.com.pl/art1811,legenda_solidarnosci_.html
  • Nie trzeba wspominać o takich „drobiazgach” sprawach jak to, że: -syn za czasów prezydentury L. Wałęsy uciekł od odpowiedzialności karnej, za spowodowanie kolizji samochodowej w Warszawie, ponieważ wykryto u niego ciężką chorobę (prawdopodobnie dziedziczną) tzw. pomroczność jasną, [kobieta jest kaleką} – córka Wiktoria jest obecnie sądzona w gdańskim sądzie za oszustwa podatkowe w swojej firmie, – o nieślubnym dziecku L. Wałęsy, – o patologicznej rodzinie, z której pochodziła żona Danuta (ojciec notoryczny alkoholik, złodziej, awanturnik, skazany za współudział w morderstwie ( szczegółowo opisane w Internecie przez historyka dr hab. S. Cenckiewicza, – -o Mędrcu Europy, prostym prymitywnym robotniku, z dwoma klasami zawodówki, ukończonej gdzieś tam na zadupiu, gdzie diabeł mówi dobranoc, który jako Przewodniczący Związku ”S” chwalił się tym, że w życiu nie przeczytał żadnej książki i zarazem drwił, nazywając „leniem” prof. dra hab. L. Kaczyńskiego urzędującego Prezydenta III RP, (czerwiec 2006 r.), – publicznie obiecywał, iż wszystkich złodziei i oszustów rozkradających narodowy majątek „puści w skarpetkach” , zaś jak się okazało, puścił Naród, ale boso( bez skarpetek)- szczegółowo nie trzeba omawiać, ponieważ nie tylko był on za tym, ale równocześnie był przeciw temu!
  • W ZWIĄZKU Z NOWĄ KSIĄŻKĄ DR HAB. S. CENCKIEWICZA PT. „WAŁĘSA CZŁOWIEK Z TECZKI”, za co otrzymał nagrodę im. Jacka Maziarskiego! […. Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy! – czytamy na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka. Jak zaznacza wydawca, S. Cenckiewicz „napisał książkę odsłaniającą nowe i skrywane fakty”.
  • To rozprawa z mitem Wałęsy, który po rzekomym „incydencie” z „Bolkiem”, odkupił swoje winy i prowadził Polskę ku niepodległości. To książka o zdradzonym przywództwie, do którego wyniósł go Wielki Strajk w Sierpniu ’80. Ta książka to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP – okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i „pożytecznymi idiotami” – o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarności” – pisze wydawnictwo.] JEŚLI OKAŻE SIĘ, a okazało się w sądzie, że to prawda -sprawa z red .Wyszkowskim )ŻE NAPRAWDĘ w 100% -WALĘSA TO TW. SB, SZKODĘ NALEŻY NAPRAWIĆ! WAŁESA PRZEGRAŁ Z CENCKIEWICZEM SPRAWĘ W SĄDZIE I KSIĄŻKA NADAL MOŻE BYĆ PUBLIKOWANA!

 • ROBERT

  • Podobnie jak:
  – ze sportowcami (olimpijczykami, mistrzem świata w kolarstwie itd., którym udowodniono oszustwo, odebrano medale i zdegradowano, zaś medale wręczono innym olimpijczykom)
  oraz zbrodniarzami komunistycznymi mordującymi tzw. ‚Żołnierzy wyklętych” odbiera sie krzyże „Virtuti Militari”. To samo trzeba bezwzględnie będzie zrobić z Wałęsą (odebrać: nagrody, wyróżnienia, kilkadziesiąt doktoratów, nazwę lotniska w Gdańsku, zakazać wyświetlania o nim filmów itd. )bo nie może być on wzorcem, ideałem dla milionów rodaków i wszystkich ludzi świata. Byłby to blamaż i największa kompromitacja w dziejach niepodległej Polski, jako demokratycznego i obywatelskiego państwa prawa!
  • Dlaczego A. Wajda nie nakręcił filmu o mniej kontrowersyjnej Postaci, wg mnie (a wiem co piszę) tysiąckrotnie bardziej od niego osobie zasługującej na film: o PRYMASIE TYSIĄCLECIA, KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM? Może jego religia zabraniała mu tego robić? Innego wytłumaczenia, nie widzę! Na film ja, zarówno nikt z mojej rodziny i znajomych nie pójdzie!

  http://niezalezna.pl/55896-berlin-przywital-walese-maskami-bolka-zobacz-zdjecia

  Polecam Wielkiemu Mędrcowi III RP sentencję Seneki ,,najmniej działa się tym, co się mówi, więcej tym, co się robi, a najwięcej tym, kim się jest!

  W związku z promocją nowego filmu A. Wajdy pt. „Człowiek z nadziei” oraz promocją nowej książki dr hab. S. Cenckiewicza pt. „Człowiek z teczki”, przesyłam zdjęcie pt. JAK OBAŁAŁEM KOMUNĘ! Na zdjęciu od lewej: J. Kuroń, T. Mazowiecki C. Kiszczak, J. Michnik i L. Wałęsa To ja sam rozwaliłem komunizm, dzięki czemu rozpadł się: Mur Berliński, Układ Warszawski, RWPG i dzięki mnie sowieckie wojska okupacyjne opuściły Polskę. Przeczytaj o mnie więcej: POTWIRDZENIE POWYŻSZYCH FAKTÓW
  http://niezalezna.pl/60259-bolek-przegral-w-sadzie-rozmowa-z-krzysztofem-wyszkowskim
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5288
  http://www.wsieci.pl/swietlik-jestem-przeciwnikiem-odpowiedzialnosci-zbiorowej-pnews-384.html
  http://www.kworum.com.pl/art5230,_8222_walesa_czlowiek_z_teczki_8221_.html http://wpolityce.pl/artykuly/62146-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo
  http://wpolityce.pl/kategorie/smolensk; http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Lech-Walesa-przesadzil-sprawe-lustracji-i-prywatyzacji-odwolujac-rzad-Jana-Olszewskiego,wid,15705442,wiadomosc.html
  http://www.youtube.com/watch?v=tfBZWPiTHDo
  http://dorzeczy.pl/canckiewicz-walesa-to-postac-absolutnie-sfalszowana/
  http://wgospodarce.pl/informacje/7307-film-o-walesie-ofiara-kryzysu-budzetowego-w-usa-pokazu-nie-bedzie?c=10073
  http://dorzeczy.pl/cenckiewicz-o-walesie-nowa-ksiazka/
  http://www.kworum.com.pl/art1811,legenda_solidarnosci.html
  http://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU (cios prezesa)
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=111479
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=RarZeVzQI0c BYDGOSZCZ 1981 R
  http://vod.gazetapolska.pl/5488-wreczenie-nagrody-im-jacka-maziarskiego NAJCIEJAWSZE
  http://niepoprawni.pl/blog/152/sensacja-w-programie-pospieszalskiego
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/18/czy-jaruzelski-wykonywal-polecenia-rockefellera/
  http://www.rp.pl/artykul/61991,1058043-Magdalenka–Teoria-spiskowa–ktora-okazala-sie-prawda.html (RZECZPOSPOLITA 18.10.2013. CENCKIEWICZ)
  http://wzzw.wordpress.com/2013/09/06/walesa-czlowiek-ktory-zostal-kurwa-czyli-wspolnota-strachu-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/
  http://niezalezna.pl/48006-tajemnicze-naciski-walesy

Dodaj komentarz