Kim Jestem ?

 Witaj

Nazywam się Robert Brzoza.

Mam żonę i dwójkę dzieci. Mieszkam w USA.

Nie reprezentuję żadnej religii światowej, żadnego ugrupowania politycznego, nikt nie sponsoruje mojej działalności. 

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Studiowałem na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu oraz na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Bardzo cenię sobie wiedzę, którą zdobyłem na nieznanej uczelni w Mielcu. Uczyłem się tam ekonomii przez 3,5 roku. Naszymi wykładowcami była kadra z Akademii Ekonomicznej w Krakowie na czele z prof. dr. hab. Andrzejem Pruskiem. Pisałem u niego pracę licencjacką.

Kiedy po latach analizuję wiedzę, którą tam zdobyłem, to stwierdzam, że nauczyciele próbowali nam przekazać prawdę o zakłamanej ekonomii. Nie nazywali tego wprost, natomiast mówili bez wskazywania winnych.

Później dzięki dobrym wynikom dostałem się bez egzaminów na Akademie Ekonomiczną w Krakowie.

Byłem zaszokowany wiedzą, którą nam przekazywali. Pracowaliśmy nad bezsensownymi bryłami, koniunkturami. Wytrzymałem tylko pół roku.

Jeżeli porównam te dwie szkoły, to nieznana szkoła w Mielcu uczyła prawdy. Profesorowie otwierali się, byli przyjacielscy. Pamiętam jak jedna z profesorek na analityce była w szoku, kiedy rozwiązałem zadanie w całkiem inny sposób, niż ona uczyła. Stwierdziła, że była to metoda bardzo zaawansowana. Dała mi wtedy kopa do ciężkiej pracy. Takich mieliśmy nauczycieli w nieprestiżowej szkole.

Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie było całkiem inaczej. Tam kształcili nas na korporacyjne mózgi.

Po latach dalej nie rozumiem dlaczego inni tego nie dostrzegali.

W rezultacie nie skończyłem studiów magisterskich. Uczyłem się żydowsko-lichwiarskiej ekonomii opartej na zysku i lichwie, która nie ma nic wspólnego z fizyczną ekonomią ani z prawem naturalnym.

Nigdy nie interesowały mnie papierki, ale pracując w korporacji, nie dostałem awansu, ponieważ… nie miałem dyplomu ukończenia magisterki.

Pierwszy swój biznes założyłem w 1996 roku.

Od tego czasu pracowałem w dużej firmie korporacyjnej, małych firmach, jak i we własnych biznesach.

Obecnie prowadzę kilka projektów internetowych.

 

 

Pozdrawiam

Robert Brzoza

 

 

73 Odpowiedzi do artykułu - “Kim Jestem ?”

 • piotr

  Panie Robercie czyli wynika z Pana słów iż warto bardziej dać się jako osobę pod kontrolę jednego z państw należącego do BRICS i po po prostu do niego ucięć. Od pewnego czasu zgromadziłem ok kilku tysięcy rubli rosyjskich bo wyszedłem z prostej logicznego rozumowaniu ich dolar padnie a waluta Chin lub Rosji oparta na złocie stanowić będzie zabezpieczenie dla moich i tak skromnych oszczędności na koncie.

 • Robert

  Jeszcze nie wiemy czy Rosja i Chiny oprą swoją walutę na części złota. Tak można wyczytać z ich gry, ponieważ skupują duże jej ilości.

  Co do inwestycji to polecam mądrego doradce (który dopuszcza myśl istnienia finansjera), bo dzisiaj trzeba elastycznie reagować na ruchy karteli finansowych.

  Wiele rzeczy możny przewidzieć, ale nikt nie da gwarancji, że za chwilę jakąś decyzją nie zmieni się coś radykalnie. Tak jak ze złotem gdzie cena poszła w dół bo państwa domagają się swoich rezerw złota od banku angielskiego czy FED, a one wszystko sprzedały.

  Na jedną rzecz zwróć uwagę. Cokolwiek postanowisz, to nie zostawiaj tego samemu sobie, tylko cały czas obserwuj rynek, albo niech zaufany doradca podsuwa Ci raporty.

  W normalnej ekonomii, inwestowanie jest bezpieczne na wiele lat, w dzisiejszej chorej nic nie wiadomo co zdarzy się.

 • Witam Panie Robercie.
  Gratuluję i dziękuję za kawał dobrej roboty!

 • Witam

  „Zawsze staram się komentować rzeczywistość, zgodnie z moim sumieniem i wartościami.”

  ” wartościach ” właśnie o tym nic pan nie napisał ?

  Jeśli można dopytać o wyznawane wartości, to prosił bym w skrócie.

  Pozdrawiam Serdecznie
  Mariusz Kowalczyk

 • Moje wartości to: Bóg, rodzina, pomaganie innym.

  Brzydzę się kłamstwem, dlatego publikuje wiele spraw, aby te oszustwa pokazać ludziom.

  Nie jestem fanatykiem prawdy. Uważam, że każdy ma prawo wyboru pomiędzy prawdą i fałszem, Bogiem i szatanem.

  Moim celem jest pokazanie ludziom innej strony rzeczywistości. A co każdy indywidualnie z tym zrobi to jego sprawa.

  Wierzę w prawo wolnej woli dlatego nie atakuje nikogo personalnie, ani nie przekonuje siłowo.

  Tych wartości Mariusz jest dużo więcej, ale to są główne moje cele tego bloga: pokazać inną rzeczywistość.
  Czy prawdziwą ?
  To już każdy musi sam ocenić :)

 • admin

  Dziękuję Panie Michale za miłe słowa :)

 • Witam Panie Robercie.
  Link do Pańskiej strony dostałem od kolegi, Mariusza Kowalczyka.
  Odwala Pan kawał dobrej roboty !! :)
  Będę śledził Pana blog i polecał go innym, żeby jak największej ilości osób otworzyły się oczy na to, co teraz z nami robią…
  Polecam także mój blog ;) Miło widzieć, że nie tylko my z Mariuszem jesteśmy niepokorni i szukamy prawdy !! :)
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego !
  Tomasz Ś.

 • admin

  Dzięki Tomasz za miłe słowa.
  Przglądałem Wasz blog.
  Macie dużo fajnych tematów.
  życzę powodzenia :)

 • Pozdrawiam Serdecznie

  Prowadzimy blogi niezależnie, wspólnie dzielimy natomiast poglądy i opinie o świecie.

  Zapraszam na mój blog.

  http://abelikain.blogspot.com/

 • Polecam zajrzenie na http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy) – tam odpowiadam na wszelkie pytania zwiazane z Ekonomia, cyrkulacja srodkow platniczych…, no i skad i na jakiej podstawie biora sie pieniadze…(sa wprowadzane do cyrkulacji spolecznej).
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 • Witam Panie Robercie.
  Od kilkunastu lat, a może nawet kilkudziesięciu zastanawiało mnie skąd się biorą wahania kursów walut, akcji czy cen ropy naftowej. Nie przemawiało do mnie tłumaczenie, iż wypływa to jedynie z podaży i popytu, choć zapewne to też ma, niemniej jednak, pośredni wpływ. Wyobraźnia podsuwała mi ciągle obraz BESTII siedzącej przed monitorem super komputera, która myśli: „w tym tygodniu moje dochody spadły o x bilionów dolarów, w porównaniu z tygodniem poprzednim. Żeby to nadrobić, podniosę cenę baryłki ropy o pół dolara.” Przez BESTIĘ rozumiem światową finansjerę, co oznacza raczej grupę osób na szczycie finansowej piramidy (OKO). Przez dolary rozumiem jakąkolwiek walutę honorowaną w handlu międzynarodowym. Przez pół dolara rozumiem jakąkolwiek niewielką kwotę, co pomnożone przez ilość wydobytej i sprzedanej w ciągu tygodnia ropy daje wynik niewyobrażalny dla zwykłego śmiertelnika. Podobna sytuacja – moim zdaniem – dotyczy akcji, obligacji, kursów walut itd. Oczywiście praźródło wahań, czyli wspomniana BESTIA, niknie gdzieś w gąszczu ekonomicznego bełkotu, a ci co na codzień tego bełkotu używają, stają się „guru” dla szaraczków bez czerwonych szelek.
  Tym komentarzem pragnę podziekować za pańskie strony i poruszane w nich tematy. Dzięki Doglasowi Reed’owi, Dariuszowi Ratajczykowi, Henrykowi Pająkowi a teraz dzięki Panu, moje pojmowania świata nie tyle się radykalnie odmieniło, co raczej uzyskało podwaliny i realne dowody na coś, co gdzieś w głębi duszy od zawsze we mnie tkwiło i nie pozwoliło nigdy zostać członkiem partii politycznej czy oragnizacji młodzieżowej (nie licząc „patriotycznego” dwuletniego zrywu w ZHP w podstawówce, gdzie i tak chodziło bardziej o obozy z kolegami, gitarę przy ognisku, niż ideologiczne przekonania. Mam jeszcze pewne watpliwości, ale mam nadzieję, że nie pogniewa się Pan jeśli nie poruszę ich tu w komentarzach, a raczej poszukam innego sposobu,by je Panu przedstawić.
  Pozdrawiam
  Gitarzysta

 • Robert

  Dziękuję za miłe słowa :)

  Bardzo ciekawie przedstawiłeś obraz świata.
  Cieszę się, jeżeli spotykam ludzi, którzy myślą podobnie jak ja.

  pozdr

 • Bagwell

  Sugeruje pan, że Iluminaci to organizacja Satanistyczna, jednak Iluminaci nie wieżą w Szatana. A znak „rogatych dłoni” to nie symbol Iluminatów. Pozdrawiam ▲

 • Nie ważne co oni mówią oraz jakie mają oficjalne symbole.
  Ważne jest co robią ich zwolennicy.
  Na tej podstawie dokonuje analizy ich strategii zdobywania nieświadomych.

  Organizacje tego typu oficjalnie nigdy Panu nie powiedzą prawdę.
  Wtedy na pewno, wiele ludzi nie kopiowałoby ich zachowań.

  Dzisiejsza definicja „satanizmu” jest błędnie definiowana.
  Satanista to nie tylko osoba, która pije krew kota, pali Biblie, odprawia czarne msze na cmentarzu.

  Dzisiejszy obraz satanisty dotyczy szerszego spojrzenie.
  Jeżeli ktoś używa typowych znaków religii starożytnych czy typowych znaków satanistów, to reprezentuje Boga ?
  Na pewno nie.

  Dlatego nie istotne jest czyim znakiem jest „rogata dłoń”. Istotne jest, że zwolennicy new age czy iluminatów używają nagminnie tego znaku, jak i fałszywych wierzeń, które nie mają pokrycia w Biblii.
  Wcześniej używali go czarni, zadeklarowani sataniści.

 • Panie Robercie,
  dziękuję za przesłane materiały. Nie byłem w stanie jeszcze przeczytać wszystkiego, ale przeczytam. Choć wiem sporo, to nie zaszkodzi poszerzyć swojej wiedzy i ją utrwalić. Wiedza ta jednak sporo kosztuje, tym bardziej, jeśli się ją głosi publicznie. Ja to robię od wielu lat, za co jestem ukarany niemożliwością publikacji. Pisałem bajki dla dzieci, wydałem 30 książek opublikowałem kilkaset artykułów prasowych i satyr w nielicznych gazetach narodowych, ale nastąpił koniec. Wydawcy są zastraszani, choć osiągali ogromne zyski z moich książek, a mam do wydania ok. 80 bajek pisanych wierszem. Od sierpnia ub. roku nie publikuję w prasie. Utrzymuję się tylko z pracy dorywczej. Jednak niczego nie żałuję. I choć to już zdaje się nie możliwe, nadal poszukuję odważnego wydawcy. Moje bajki są wesołe, pouczające i każda kończy się morałem. Gloryfikuję dobro, wyśmiewam zło, przemycam wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Moimi tekstami zachwycali się najwybitniejsi twórcy i artyści polscy. Ale to chyba koniec. Jeśli będzie to możliwe, będę przesyłał Panu swoje utwory satyryczne, szczególnie te pisane wierszem. Na razie nie mam czasu ich przepisywać na komputer, ale kiedy nikt nie będzie mnie chciał do żadnej roboty, to coś zawsze przepiszę i wyślę. A jest tego naprawdę dużo. Pozdrawiam,
  Cezary Piotr Tarkowski

 • Panie Robercie, mam do Pana prosbe, aby Pan w swoim „Kim jestem” wpisal: „Uczylem sie zydowsko-lichwiarskiej ekonomii” opartej na zysku i lichwie, ktora to nie ma nic wspolnego z Fizyczna Ekonomia ani z Prawem Naturalnym…”.
  Zapewniam Pana, ze zdobecie Pan szacunek dla siebie i dla tych, dla ktorych prowadzi Pan swoj blog.

  W mojej ponad 21 letniej publicznej dzialalnosci – czterech ekonomistow z ponad 20 letnim doswiadczeniem stwierdzilo: „Panie „jasku” dzisiaj wiemy, ze prowadzilismy lichwiarski proceder w talmudycznym wydaniu…”
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 • Niezły pomysł Panie Jaśku :)
  Szkoda, że nie wpadłem na to wcześniej.

 • Panie Robercie, nie ma sprawy. Zyjemy zbyt krotko by zyc dla samego siebie…:))).
  Kiedys pewien Polak (pomine nazwisko) powiedzial wprost: „Panie Janku, jest pan uczciwy do szpiku kosci, ze az boje sie z panem rozmawiac…”…
  Czy jestem uczciwy? Czasami nie jestem uczciwy wobec Boga, bo jestem tylko czlowiekiem i grzesznikiem…:))), ktory zaparl sie samego siebie… (oj dawno temu…).
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy moge Pana zapytac o definicje (ma Pan wszelkie narzedzia informacji pod reka): „Madrosci, wiedzy i inteligencji… Czy moze Pan je podac, jesli nie sprawi to Panu klopotu publicznie i moze doloze do tego: „Co Pan rozumie przez slowo „dyplomacja?”…

  Oczywiscie ze pomoge Panu. No trzeba od czegos zaczac…;)))

 • ola

  Dlaczego Pan nie skończył magisterki? Był ku temu jakiś powód? I dlaczego żyje Pan w Stanch (to dopiero masoński syf)? Nie lepiej byłoby żyć tu w Polsce i naprawiać od podstaw rękoma? Walka w necie coś daje, ale w zasadzie niewiele.

 • Na Akademii Ekonomicznej zaczęliśmy od opracowywania brył ekonomicznych i badaniu koniunktur gospodarczych. Jest to absurd i strata czasu, ponieważ makroekonomia, to manipulacja rynkiem, natomiast uczelnie każdą złą koniunkturę, każdy krach ekonomiczny analizują naukowo. Ktoś bawi się ekonomią realizując swoje cele, a tysiące naukowców i studentów próbuje to podpiąć pod naukę.
  Totalny absurd.
  Szkoły ekonomiczne kształtują mózgi korporacyjne. Okłamują notorycznie studentów.

  Stany są pięknym krajem, występuje satanizm tak samo jak w Polsce.

  W tej chwili jest czas do rozprzestrzeniania info w internecie.
  Jeżeli, przyjdzie czas, to będziemy wprowadzać zmiany w praktyce.
  Teraz nie ma takich możliwości.
  Wolę poświęcić czas na internet, ponieważ jestem w stanie dotrzeć do tysięcy ludzi.

 • Sławek

  Panie Robercie ! niezmiernie się cieszę ,że Pan jest i porusza naprawdę ważne dla nas tematy .Podobno nie ma przypadków , dlatego trafiłem na tą stronę .Wiem o tym ,że współczesna ekonomia to jedno wielkie oszustwo , sieć manipulacji .Pozdrawiam serdecznie !

 • Dziękuję Panie Sławku za miłe słowa :)

 • basia

  SZANOWNY PANIE ROBERCIE
  DZIEKUJE ZE PANA ODNALAZLAM NA TAK WSPANIALYM INTERNECIE. JEST PAN WSPANIALYM POLAKIEM.CZYTAM PANSKIE WPISY Z ZAPARTYM TCHEM. DZIEKUJE I ZYCZE PANU WIELU SIL I BLOGOSLAWIENSTWA BOZEGO ROWNIEZ DLA PANSKIEJ RODZINY.
  Z SZACUNKIEM DLA PANA
  BASIA Z CALIFORNII.

 • Oj, to miód na moje serce :)
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Californie.

 • ehh

  Nie wierzą, a znak Bahometa w dowodzie niemieckim odwrócony do góry rogami? Masoneria to oni a ich najwięcej jest poza USA, Francja i pewnym diabelskim krajem w Polsce. Miałem z nimi doczynienia wiem co piszę to jest zorganizowana mafia, sekta media nalezą do nich, znani ludzie. Jestesmy w ich centrum upodobali sobie ten kraj, nie wiadomo z jakiego powodu.
  http://www.youtube.com/watch?v=9f_fX07ubJk&list=PLatgzjzrf-ZBusdbkGlISs4S51BibupQy

 • Iwona

  A CO ROBISZ W USA ??? NIENAWIDZĘ USA ……..

 • żyję, mieszkam, pracuję :)

 • a to wygłosiłem w auli na zajęciach z mikroekonomii u Pani dr.Jastrzębskiej

  MIKROEKONOMIA A ŻYCIE

  Mieszkam na wsi się nie wstydzę,
  – pracę ciężką często widzę.
  Powiem Wam o mikroekonomii,
  – jak to ma się dzisiaj do mnie.

  Mają ludzie renty mikre,
  – no a przy nich życie przykre.
  Czasem myślą też pomału,
  – o alokacji kapitału.
  By się przeżyć też udało.

  Jeden we wsi, tam pośrodku,
  – zrobił alokację środków.
  I pilnuje gdzieś pod lasem,
  – mikry biznes sobie czasem.

  A my z ludzkimi zasobami,
  – ekonomię przerabiamy.
  Jak tu przenieść gdzieś zasoby,
  – aby zwiększyć też przeroby.

  Bo dziś w Polsce taka bieda,
  – że się z sejmu żyć już nie da.
  Jak poselskie pensje tycie,
  – z czego żyjesz Emerycie?

  A no masz Ty przeżyć z cuda,
  – w rządzie dziś jest fałsz obłuda.
  Tam nie myślą o ekonomii,
  – chodzą prawie nie przytomni.

  Ci co z urny mieli głosy,
  -żelowane mają włosy.
  I wygodnie w sejmie siedzą,
  – co ustawy to nie wiedzą.

  Załatwiają różne sprawy,
  – a nie zrobią nam ustawy.
  Jak poprawić ekonomię,
  – byśmy mogli żyć i godnie.

  Z biednych to się naśmiewają,
  – bo kieszonki pełne mają.

  A my studenci wiedzę szanujemy,
  – jak posłowie nie będziemy.
  Gdy zbierzemy razem siły,
  – Polskę naszą naprawimy.

  URz
  26 październik 2010
  autor Krzysztof Szczurko
  ps. KYSY prawa autorskie zastrzeżone
  tel:781-096-772
  mail: kysyprzemysl@gmail.com

  a tutaj zaliczyłem geografie na 4-kę

  Uniwersytet Rzeszowski
  Wydział Ekonomii
  TANIE PODRÓŻOWANIE

  Miłe Panie i Panowie,
  -posłuchajcie co Wam powiem.
  Będzie rzecz o geografii,
  -co ten przedmiot też potrafi.

  Geografia piękna sprawa,
  -to nauka i zabawa.
  Przez nią my Świat poznajemy,
  -grosza nic nie wydajemy.

  Wyobraźnia tu pracuje,
  -wszystkie strony przeszpieguje.
  Poznajemy kontynenty,
  -oceany i odmęty.

  Wiemy gdzie jest i Afryka,
  -gdzie głodują, gdzie umykać.

  Poznajemy różne kraje,
  -a w tych krajach obyczaje.
  Gdzie i jakie są zasoby,
  -jakie z nich są i przeroby.

  Poznajemy gospodarki,
  -z różnych krajów, różne marki.
  Gdzie i jaka polityka,
  -geografia też nos wtyka.

  Odwiedzamy lasy góry,
  -wiemy gdzie są często chmury.
  Gdzie i jakie są opady,
  -gdzie pustynia? Różne gady.

  Poznajemy faunę .florę,
  -gdzie jest środowisko chore.
  Gdzie jest tundra a gdzie lody,
  -jakiej szukać , też przygody.

  Poznajemy kraj nasz cały,
  -choć dla Świata niby mały.
  Gdy się w przedmiot ten wgłębiamy,
  -piękne rzeczy odkrywamy.

  Różne miasta krajobrazy,
  -w głowie robią się obrazy.
  Choć w portfelu nieraz goło,
  -ruszam w Świat-ja na wesoło.

  Bo poszukam w podręcznikach,
  -temat który mnie dotyka.
  Lub poszperam w Internecie,
  -i już jestem gdzieś na Świecie.

  Jestem w dżungli, w Amazonii,
  -lub też w Indiach, gdzieś na słoniu.
  Albo też na Karaibach,
  -lub w Kuwejcie gdzieś przy szybach.

  A gdy znuży mnie nauka,
  -to w kopalni złota szukam.
  Gdzieś pod Johannesburgiem,
  -a wyjadę, pod Hamburgiem.

  Tam do portów pozaglądam,
  -i towary poprzeglądam.
  Co i ile sprowadzają?
  -a co w Świat gdzieś wysyłają.

  A więc mówcie co też chcecie,
  -z geografii się dowiecie.
  Więcej niż też przeżyjecie,
  -najbezpieczniej też na Świecie.

  Kto chce darmo podróżować,
  -ATLAS do kieszeni schować.
  Czytać i się rozkoszować,
  -pieniądz gdzieś też ulokować.

  Znam skarpetę ja Bankową,
  -dość wysoko procentową.
  Ale gdzie?- to Wam nie powiem,
  -to zostanie w mojej głowie………..

  Jest to wersja poprawiona i uzupełniona
  Krzysztof Szczurko ps. KYSY
  mejl.kysyprzemysl@gmail.com
  Tel.781-096-772

  to są moje notatki z zajęć z psychologi które wygłaszałem z katedry po wykładzie

  ,,Notatki z zajęć z psychologii”

  Człowiek to jest ,,bestia” szczwana,..
  – nie do końca jest zbadana.

  Zna się kogoś długie lata,…
  – a on uda Ci wariata.
  W oczy powie Tobie szmata [ciarz]

  Nawet gdyś mu rękę podał,…
  – nigdy nie mów było szkoda.
  Bo to liczy się u Boga.

  Bo to Dobry Bóg nasz widzi,…
  Dobrych ludzi się nie wstydzi.
  Dziś człek człeka to oszuka,..
  – no a później Boga szuka.

  Kiedy śmierć jest tuż za progiem,
  – to przeprosić chcą się z Bogiem.
  Ale krzywd co narobili,
  – już naprawić nie zdążyli.

  I przed Bogiem jak staniemy,
  – cóż też Jemu my powiemy?
  Człek istota choć społeczna,
  – czasem bywa niebezpieczna.

  autor:Student Krzysztof Szczurko ps.KYSY
  Uniwersytet Rzeszowski- Wydział Ekonomii

  >> CZŁOWIECZY FINAŁ<<

  Kiedy stukną w Ciebie progiem,
  -to spotykasz się już z Bogiem.
  Gdzie ubodzy? gdzie magnaci?
  -wokół pełno sióstr i braci.

  Wokół pełno jest duszyczek,
  -teraz jesteś ,,okruszeczek”.
  Wszyscy równi są dla Boga,
  -nawet jak Twa trumna droga.

  Bóg z uczynków nas rozliczy,
  -nawet gdyś był kiedyś niczym.
  A więc nie rób głupiej minki,
  -liczą się więc Twe uczynki.

  Nie zapyta jak mieszkałeś,
  -spyta komu dach swój dałeś?
  Ani ile zarabiałeś?
  -tylko ile rozdawałeś?

  Więc pamiętaj to za życia,
  -że duszyczka Twoja tycia.
  By o Tobie pamiętali,
  -nawet wielcy no i mali.

  autor:Krzysztof Szczurko ps:KYSY
  wydział Ekonomii luty 2011

  Uniwersytet Rzeszowski Wydział Ekonomii
  e-mail: kysyprzemysl@gmail.com
  tel:781-096-772

  https://www.youtube.com/watch?v=3VOLwrBku7M

 • Po cóż jaka moderacja skoro ma być demokracja?
  Nawet jeśli słaba głowa –
  – miała być tu wolność słowa.

  >>Współczesna demokracja.
  Według ,,Cywilizacji polskiej”<<

  Jeśli jest dziś demokracja,
  – musi być więc moja racja!
  Więc Panowie oraz Panie ,
  – ma się liczyć moje zdanie!

  Ja tu tylko rację mam ,
  – to powiedzieć chcę ja Wam!
  Niech więc głos nikt nie zabiera,
  – tylko rację mą popiera.

  Demokracja ,… to pluralizm,
  – a z nim także kapitalizm.
  Oraz wielkie bezrobocie,
  – oszust,… co zarabia krocie.

  W demokracji głodne dzieci,
  – które ,,segregują” śmieci.
  W demokracji są bezdomni,
  – którzy nawet są przytomni.

  W demokracji pełno nędzy,
  – większość w długach bez pieniędzy.
  Też umysły zniewolone,
  – ,,Obcych” sprawy wywyższone.

  W demokracji są Panowie,
  – co też knują Wam nie powiem.
  W demokracji Rząd uległy,
  – chociaż kraj jest niepodległy.

  Nie wystąpię z tym do tłumu,
  – ,,motłoch” jest dziś bez rozumu!
  Nie dam ,,pereł między świnie”,
  – bo tam moja racja zginie!

  Skoro jest dziś demokracja,
  – ważna jest ,,deubekizacja”.
  Chociaż ci powymierali,
  – tylko dwaj dziś tu zostali.

  Mamy starca generała,
  – co go Polska nie ,,lubiała”.
  Drugi to się gdzieś ukrywa,
  – nie wiem jak się już nazywa.

  Jeszcze jest ,,repolonizacja” ,
  – skoro ma być demokracja.
  Niech się tutaj nikt nie wstydzi,
  – tym już pokierują Żydzi.

  O,… u Żydów zawsze racja,
  – tam dopiero demokracja.
  Bo pieniądze wielkie mają,
  – demokrację nam sprzedają .

  Ich jest zdanie zawsze ważne,
  – choćby było nie poważne.
  Więc co drugi na lidera,
  – choć ich gęba nie jest szczera.

  W demokracji są wybory,
  – gdzie głos daje nawet chory.
  Jeśli chcecie wszyscy żyć,
  – to musicie cicho być.

  ( takie dzisiaj są narady,
  – gdzie i tajne są obrady)
  20 maja 2013
  Autor: Krzysztof Szczurko
  ,,KYSY” zwany także ,,Trybun Ludowy”
  E-mail:kysyprzemysl@gmail.com
  Tel:781-096-772 oraz 782-119-573

 • Malik

  Michał czy Ty nadal nie rozumiesz że te mossadowskie poryte berety poprzez anty Polskie media zaszczuwają na Rosję, aby ona upadła i dostali się do ich bogactw? Gdy Rosja upadnie ostatni bastion, tarcza ochrony przez państwem muzułmańskim , zaszczują ich na katolików. Będą mordować chrześcijan Polskie dzieci, kobiety gdyż nie będzie już równowagi sił, a USA będzie to na rękę, by depopulacja zabrała miliony istnień ludzkich. Pamiętaj że Rosjan i Polaków genom który informuje o rasie jest praktycznie identyczny, za to Arabów, Palestyńczyków i innych semitów jest identyczny jak żydowski. Więc jesteś Słowianinem z pradziada czy masz żyda jankesa anglika dziada? Im chodzi tylko o to by wprowadzić na wschodzie demokrację i co sprytniejsi przebierańcy dalej będą kraść i zarabiać na naiwności prostych Słowian. Myślisz, że by się coś zmieniło, oprócz wprowadzaniu tam dewiacji i swoich poglądów porytych? By były tylko korupcje, złodziejstwo jak w UE. Wydoili by kraj z bogactw naturalnych dla bogatych obywateli zachodu i USrahella. Ja rozumie niechęć Polaków do Rosji, Ukrainy, ale przecież Szwedzi, Niemcy czy inne nacje też nas mordowali, a tu nagle media o tym zapomnieli i zaszczuwają na jednego z naszych wrogów? To nie Putin zabijał Polaków tylko Stalin, jaki nie był Borys Jelcyn ujawnił fakty o zbrodniach, przecież mógł tego nie ujawniać. Pomyślcie, jak nas zaszczują na Rosję prości ludzie się pozabijają dla bogactwa obcych ludzi, którzy nie są ani Polakami, ani Rosjanami. No chyba że jesteś z agencji mossadu to zgiń przepadnij, podły psie podżegaczu narodów.

 • Patryk

  Robert czy nie wydaje Ci się , że Putin gra w drużynie Rotschilda?

  Widziałeś to zdjęcie :
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemieckie-media-rosja-demonstruje-sile-bo-jest-slaba,nId,1545018,s,1,strona,4,th,81187657,pst,81193661#pst81193661

  Przecież to masoński uscisk dłoni!

  Daje znac , że wszystko jest w porządku: czuwam i działam wg. ‚naszej umowy” -masońskiej umowy.
  Znasz informacje z terenu Rosji:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/27/list-otwatry-rosyjskiego-nacjonalisty-do-putina/

  albo

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/trybunal-wojskowy-o-destrukcyjnej-dzialalnosci-putina-2-2014-01

  albo

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/energetyka-surowce-europie-wschodniej-celowniku-nat-rothschilda-40-letniego-spadkobierce-bankowego-imperium-2014-07
  Co o tym myślisz? PUTIN TO ZDRAJCA przecież.

 • 1 – Z pierwszym artykułem się nie zgadzam. Jest tendencyjny.
  Pokazuje tylko jedną stronę, ponieważ dzisiaj Rosja to również Chiny.
  Te kraje są mocno atakowane, gdyż są silne i zagrażają USA.

  2 – To, że Putin walczy z banksterami, to nie znaczy, że jest rycerzem na białym koniu.
  Gdyby dostał władzę nad światem, to skolonizowałby nas tak samo, jak finansjera.
  To, że biesiaduje z żydami, to fakt. Izrael walczy o wpływy Rosji.

  Zadaniem naszych polityków jest to wszystko wiedzieć i ugrać coś dla nas.
  W walce gigantów polecą głowy i poleje się krew. Jest to najlepszy czas, aby wyjść z niewoli.
  Później będzie za późno.

  Odpowiadając na Twoje pytanie:
  Putin nie jest zdrajcą. On nigdy nie będzie po naszej stronie. Ale można z nim współpracować w walce z finansjerą w zamian za wolną gospodarkę.

 • Nie chodziło mi o artykuł tylko o gest masoński uścisk dłoni
  Putina dającego znaki swoim masońskim kolegom z Europy.
  Podobnie zachowują się u nas niektórzy:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/finansowy-gospodarczy-podboj-okupacja-henryk-pajak-2014-05

 • Panie Andrzeju doceniam Pana troskę, tylko że ja nie jestem świadkiem Jehowy :)

  Wiem, że nie ma Pan argumentów na wersety przedstawione w tekście, dlatego szuka Pan wytrychu.
  Nie ma wytrychu, ponieważ ja nie należę do żadnej religii i ugrupowania politycznego.

  Jestem chrześcijaninem, który odbudowuje prawa Boże przekazane przez Chrystusa i pierwszych apostołów.
  Później zostało to wszystko zmienione.

  Naprawdę, proszę czytać Biblie i wersety przedstawione w artykule, następnie zacząć myśleć.
  Proszę się zastanowić, dlaczego te wersety są w Biblii, a Pan kompletnie o nich nie wiedział.

  Jest Pan zaskoczony i oburzony, dlatego szuka Pan wytrychu.

  A ja proponuję rozmowę, ale tylko na wersety biblijne.

  Jako chrześcijanin obowiązuje Pana Biblia.

 • Panie Robercie!
  Jako specjalista z reumatologii po 40 latach pracy mogę powiedzieć, że „wiem, że nic nie wiem”, a Pan jako chrześcijanin bez łaski wiary, „odbudowuje prawo Boże” przy pomocy cytatów z Biblii.

  Dzisiaj, na Mszy św. Apostoł Paweł powiedział: „Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli (…)”. Myślałem, że intencja będzie dotyczyła bałwochwalców, ale teraz wiem dlaczego doszło do naszego spotkania.

  Dzisiejszy mój dzień życia (w tym dwie Msze św.), a jest wspomnienie MB Pięknej będzie także za Pana i podobnych (blog Jacka Kowalczyka: Listy ateisty oraz wiara rozumna teologa świeckiego Pawła Porębskiego).

  Zalecono, abym na „chybił/trafił” otworzył Biblię. Sam byłem ciekaw, co Bóg chce Panu powiedzieć. Trafiłem na obraz wojny ze słowami o gniewie Bożym na n i e g o d z i w y c h (Jr 23,19) oraz słowa tego proroka o posyłanych sługach zalecających porzucenia tego przewrotnego postępowania, których nie słucha się. Jr 25, 4-7

  Dzisiaj przybyłem tutaj jako sługa Pana, który wie, że wszystko jest prawdziwe w Kościele katolickim.
  http://www.wola-boga-ojca.pl

 • marco

  Wszystkim moim znajomym o podobnych poglądach jak moje przesłałem iknka do Pańskiej strony. Ok 30 osób. Nie duzo ale zawsze coś,

  Pzdr!!!

 • Cieszę się.
  Dziękuję :)

 • Spinestalker

  Poczytalem sobie troche na tej stronie. Osz.. Slow mi brak. Ilez to czasu musi zajac taki research. Ilez to energii. Gratuluje. /s

 • Dziękuję za miłe słowa :)

 • MARIUSZ

  WITAM PANA

  PIERWSZY RAZ PRZECZYTAŁEM PANA ARTYKUŁ KOMU SŁUŻYĆ ROSJI CZY USA I UWAŻAM ŻE JEST ŚWIETNY.
  KAPITALNIE NAPISANY I ZREDAGOWANY.
  JEDNO MAM PYTANIE DLACZEGO TAKI CZŁOWIEK NIE JEST W POLSCE I TUTAJ NAM W TYM BAGNIE POLITYCZNY NIE POMAGA.
  WSZYSTKIE PANA POGLĄDY W 1000% POPIERAM I OD DAWNA TO POWTARZAM, ŻE JESTEŚMY SŁUGUSAMI TYCH WIELKICH A NASZA INTELIGENCJA NIE WSPIERA NAS A TYCH WIELKICH.
  CHĘTNIE PRZYSTĄPIĘ DO PANA KLUBU CZYTELNIKÓW.
  I GDYBY PAN ZECHCIAŁ SWOJE PUBLIKACJE PRZESYŁAĆ MI NA MAILA TO BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY.
  POZDRAWIAM SERDECZNIE MARIUSZ – GLIWICE

 • Cieszę się, że mamy wspólne poglądy.
  Na tę chwilę należy wykonać prace uświadamiającą w internecie.
  Później będą kolejne kroki.

  Proszę wejść na https://SzokWiedzy.pl i założyć konto.
  Wtedy będzie miał Pan dostęp do bezpłatnych publikacji i w środę oraz piątek wysyłam dodatkowe info na emiale.

  Aby mieć dostęp do wszystkich raportów, ebooków i szkolenia należy wykupić abonament – https://szokwiedzy.pl/polska-stawia-opor

  Pozdrawiam :)

 • Aleksandra

  Witaj Robert i to bardzo serdecznie. Jstem starsza pania, taka zwykla zjadaczka chleba i ktora na pewno nie ma zielonego pojecia o „wielkiej ekonomii”…moja ekonomia, to nie dac sie oskubac przez banki i tego uczylam moja ukochana corke. Ja mam proste pytanie, czy to co piszesz mozna dostac po angielsku, bo choc ja Polka to juz moja corka jest Dunka i obecnie mieszkajaca w USA-Minnesota, wiec jezyk ,ktory rozumie i w pismie i w mowie to angielski.
  Jesli masz strone w angielskim to pieknie prosze o link.

  Milego dnia
  Aleksandra Hansen

 • W tej chwili nie.
  Dopiero planuję otwarcie portalu w j. ang.
  Najpierw Polska.

  Serdecznie pozdrawiam :)

 • Piotrek

  Witam

  Super stronka, uwagi w 100% trafne, nic dodać nic ująć :)

  Nie bedę owijał w bawełne i mam do Pana pytanie wprost.

  Czy myśli Pan, że to wszystko co sie zaczyna dziać( a właściwie juz sie dzieje na świecie) może doprowadzić do wybuchu wojny nuklearnej?

  Proszę o wyrażenie Pańskiej opinii

  Pozdrawiam

 • @Piotrek

  To jest trudne pytanie.
  na dzień dzisiejszy nie widać takiego zagrożenia, ale co będzie w przyszłości, to nie wiadomo.

 • Piotrek

  @Robert

  W tej chwili też jeszcze takiego zagrożenia nie odczuwam, ale w przypadku moim zdaniem nieuniknionej w najbliższym czasie wojny na bliskim wschodzie, w którą zapewne zaangażuje się również NATO sytuacja diametralnie może się zmienić. Rosja i Chiny nie będą stać i patrzeć….

  Pozdrawiam

 • Natala

  Nas szczuja na Rosje, straszą Rosją, a prawda jest taka – po co Rosji wrzód na tyłku, jakim jest Polska? Co jest w Polsce polskie? Banki? Przedsiębiorstwa? Minerały? Bogactwa naturalne? Tylko parę głosów nie dopusciło do sprzedania lasów państwowych. Ziemia praktycznie sprzedana, węgiel jest tańszy, niz w Polsce, zamiast przedsiębiorstw super-hipermarkety, a ludność rusofobiczna. Jak powiedział nas znakomity poseł – Polska istnieje tylko teoretycznie. Więc po co Rosji takie teoretyczne państwo?
  Niestety Polacy to niewolnicy, nie mają prawa głosu, ja mysle, że wielu jest wstyd za Solidarność, i ten wstyd nie pozwolił ludziom wałczyc o swoje, o naród. A te wszystkie kredyty i zadłużenia zrobione po co, żeby pokłucic naród. Naród jest tak tępy, że jak państwo wymyśla nowy podatek, to ludzie nie oburzają się na nowy podatek a na wysokośc podatku! To jest paranoja! I jeszcze jedno. NIKT nie przyjdzie Polsce na pomoc. Polska „pięknie” podziękowała Rosji za wyzwolenie od Niemców, za uratowanie Krakowa od zniszczenia, i za lata spokoju bez GMO, genderu, bezdomnych i głodnych. Polska miała bezpłatne szkolnictwa, mieszkania, była potęgą gospodarczą, wspaniałe filmy, artyści, a teraz zamiast stoczni stoi Biedronka, sztuka – pożal sie Boże, no i praw o wiele mniej, niz w „okupowanej” Polsce. No więc albo naród weźmie swoje, albo wybiją Polaków według zasady dziel i rządź. Honor jest wtedy, kiedy walczy sie samemu i zwycięża, a nie wtedy, kiedy prosi sie o pomoc a potem obwinia tego, kto pomógł.

 • […]  Robert Brzoza […]

 • Pan Braun do mnie przemawia w kwestiach patriotycznych i antytalmudycznych, lecz kompletnie nie zna historii Lechii starszej niz chrześcijaństwo. Dla niego, zbawi nas wiara i katolicyzm, a mnie się wydaję , że ani nie zbawi a może ponownie pogrążyć. Różnie z tą religią bywało. Spowodowała konttreformację i podział Polski, powstanie na Ukrainie i rozbiory. Uznane przez Watykan! Ogniem i mieczem wybiła Słowian zachodnich przy pomocy tej ideologii i Franków. Prawa etyczne tej religii, nie płyną z kościelnej organizacji tylko praw naturalnych i od Chrystusa. Ponadto miał w rodzinie bardzo aktywnego masona. Co prawda za winy ojców nie odpowiada, ale uważać trzeba. Ja glosuje za wolnościowcem politycznym Kukizem lub Tanajno (którego pan nie umieścił chociaż się zarejestrowal. Dlaczego?) z Demokracji Bezpośredniej. Jest nawet najbardziej merytoryczny z nich wszystkich. Do tegoprawdziwy biznesmen, zna się na gospodarce.

 • Kolejny portal? Najpierw Polska.? W tej samej idei… Co wielu innych. A może by tak przystąpił pan do mnie i tworzył z ludżmi stowarzyszenie a mój portal DG-WIARYGODNI budował wersji angielskiej? To konkretna oferta. RK-O

 • Tak, słuszne obiekcie skierowane w stronę pana Brauna.

  Co do innych kandydatów, to muszą udowodnić swoją walkę.
  Nie tylko sezonowo.

  Muszą publikować artykuły, wideo.

 • Dziękuję za propozycje panie Rafale, ale portal angielskojęzyczny musi poczekać.

  Mam takie plany, ale wszystko po kolei.

 • Gdyby W. Putin był normalny, to byłby przyjacielem Słowian, zyskiwał ich przyjażń współpracą nie agresją i straszeniem. Wystarczy spojrzeć jak łamie zasady moralne/etyczne, gdzie należał. To nie jest duchowy Słowianin tylko Słowiano – Monogoł który jest po to aby nas zniszczyć. Jesteśmy pomiędzy zachodnim talmudyzmem a wschodnim, imperialnym mongolizmem, bez urazy dla Mongołów. Rosja obecna, to Rosja kultury mongolskiej (w dyplomacji i kłamstwie) i niemieckiej (sprawności aparatu przemocy, armii), nie licząca się z ideą współpracy i jedności Słowian, tylko pragnąca zawsze ich zdominować. Putin gra na swój udział (Rosji oligarchów i FSB) w nowym podziale świata, NWO. To interesowany gość, pozbawiony moralnych skrupułów, co widać po tym co zrobił w Czeczenii. Łamie wszelkie obietnice, jak ta o poszanowaniu granic Ukrainy za pozbycie się atomówek. Nic mnie nie obchodzi, że Ukraina wpadła w ręce banksterów i innych typów. Umowy to umowy. On nie ma szacunku do słowa tylko do interesu politycznego. Naród rosyjski ma w d…e, tylko władza i majątek jest jego celem i obłudna sława wielikawo carja. Zamiast dorabiać mu oblicze obrońcy Rosji, zastanówcie się co niektórzy tutaj, co on dla tego biednego ludu Rosji zrobił? Kraj który posiada tyle bogactw, nic znanego nie produkuje tylko wydobywa i sprzedaje, na ziemiach podbitych ludów. Ludzie nie moralni, zachłanni, nie etyczni, tworzą jedno środowisko a że czasami się tłuka (jak Hitler ze Stalinem), to tylko dlatego, że żaden gangster nie znosi konkurencji i celem zła na Ziemi jest, aby wszyscy ludzie się wzajemnie wymordowali. Putin miał złoty róg, który stracił! Rosja dzisiejsza, to Rosja która zabiła wolność Nowogrodzkiej Republiki a przypisuje sobie prawa do jej rodowodu, kultury, ziemia. To ohyda zakłamania! Są naszymi braćmi Lechitami, to oni założyli Moskwę, lecz o zniewolonej naturze i zniemczonej. Putin reprezentuje taką naturę, jej przewodnika. Nie ma w sobie nic z wolności lechickiej. Szkoda.

  https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/wielka-zmiana-w-polityce/polska-ukraina-2012-2014/rafal-orlicki-miales-putinie-zloty-rog/

 • Mateusz

  A może by zamiast ciągle narzekać , założyć organizację mającej na celu druk własnego pieniądza przez Polskę ? Coś jak w Stanach GreenBack Party . Bo widzę wielu tylko narzeka i płacze zamiast działać . Pozdrawiam :)

 • Takie systemy istnieją.
  W Polsce jest to „dobry”.

  Buduje się system finansowy, jako działalność gospodarczą.
  Wymaga pieniędzy i klientów.
  Oto drugie może być trudno, kiedy społeczeństwo nie ma wiedzy.

 • […]  Robert Brzoza […]

 • Mateusz

  http://www.pb.pl/4047349,29604 Czyżby Polska zaczynała stawiać się finansjerze ? Najpierw akces do Chińskiego Banku teraz to ?

 • Lędzian

  Panie Robercie, to nie prawda, że nie wiemy jakiej włosy długości miał syn Boga. http://www.manoppello.eu Pozdrawiam

 • @Lędzian
  Proszę podać werset biblijny o długości włosów Chrystusa.
  Nie bardzo rozumiem dlaczego pan chce zaprzeczać samej Biblii.
  Nie walczy pan ze mną, a z apostołem Pawłem.
  To Jego słowa:
  1List do Koryntian 11:14
  „Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy.”

 • Lędzian

  Nie powiedziałem, że Jezus miał długie włosy. Jego włosy nie sięgały obojczyka. A mamy ten zaszczyt to wiedzieć dzięki chuście o której piszą ewangelie (Jan, 20:1-9, Biblia Warszawska) Widać też na niej opuchliznę i sińce i o takim wizerunku mówi biblia, że nie wyglądał dobrze. Wizerunek, a raczej dwa (po obu stronach husty – mandylion i keramion) są nie do podrobienia dlatego polecam je zobaczyć żeby się przekonać.

 • Zapewne odnosi się pan do tych słów Biblii:

  „Przyszedł także i Szymon Piotr, który szedł za nim, i wszedł do grobowca i ujrzał leżące prześcieradła Oraz chustę, która była na głowie jego, nie leżącą z prześcieradłami, ale zwiniętą osobno na jednym miejscu”.

  Co ma chusta do długich czy średnich włosów?
  Chustę można nosić i przy długich włosach i przy krótkich.

  Jaką ma pan pewność, że chusty, prześcieradła nie są sfałszowane?
  Jak pan to dowiedzie?
  Badał to pan?

  Nie udowodnił pan, że Chrystus miał długie włosy, czy średnie, ale średnie włosy to już pana interpretacja.
  Takiego wersetu nie ma w Biblii.

 • Lędzian

  Na chuście jest wizerunek nie ludzką ręką uczyniony, który jest pierwszą stroną ewangelii. Widziałem na nim długość włosów Chrystusa i nie wydaje mi się, żeby było z nimi coś nie tak.

 • A to już twoje prywatne odczucie.
  Religia to nie polityka, aby się miało coś wydawać.

  Musisz wybrać czy wierzy Biblii czy naukom światowym.

 • Lędzian

  Wierzę biblii, ale każdy ją interpretuje na swój sposób. Np. tak jak z tą długością włosów. Po to są inne źródła po za biblią, żeby uzupełnić wiedzę nad czymś co i tak jest bardzo skomplikowane. Są 4 obrazy nie ludzką ręką uczynione na świecie. 2 we Włoszech, 1 w Meksyku i 1 w Wenezueli. Wschodnie Ikony Nierukotwornego, jakie podałeś za przykład sprzecznego z biblią wizerunku Chrystusa są tylko dosyć wiernym odwzorowaniem jednego z nich. Kiedyś to było ważne. Dziś panuje mit, że nie mamy żródel tego jak wyglądał Chrystus po za biblią, a to jest kłamstwo przeciw, któremu protestuje.

  Pozdrawiam i podziwiam Twoją pracę w dziedzinie edukacji ekonomicznej i politycznej rodaków. Totalnie mafia bankowa opanowała nasz kraj. Rockefeller z Rothschildem wybierają poprzez swoich agentów takich jak Olechowski czołowych decydentów w kraju. Agenci Rostowski, Szczurek czy Sikorski bezkarnie podejmują najważniejsze decyzje w polityce głównie zadłużając Polskę. Myślałeś nad tym, żeby wystartować w Polsce w wyborach? Może nie byłoby to bezpieczne i fajne, ale na pewno szlachetne. Pozdrawiam

 • […] Robert Brzoza P.S. „Strategie Inwestycyjne” => bezpłatny raport dla każdego, kto chce oszczędzać i dobrze inwestować pieniądze –KLIKNIJ […]

 • Tutaj mamy sprzeczne poglądy.

  Zawsze dziwiło mnie to, że w kwestii religii, tak mało osób zadaje pytania.
  We wszystko wierzycie co podadzą na tacy.
  Czy myślisz, że w tej dziedzinie nie ma oszustw i oszustów?

  Co do aktywnej polityki, to nie jest to w moich zainteresowaniach.
  Ja jestem analitykiem.

  Dziękuję za miłe słowa :)

 • III RP – ZAPROJEKTOWANY ‚MODEL WŁOSKI’?
  ‚Myślę że gospodarka polska w takich sprzyjających warunkach przypominałaby włoską. Nie skandynawską np., gdzie wszystko jest raczej uporządkowane, lecz właśnie włoską, gdzie jest dużo dynamizmu, dużo też obchodzenia przepisów – ale rozwój zdecydowany.’ – Leszek Balcerowicz, 1987 r.
  za: ‚Miesięcznik ‚Przegląd Organizacji’ 1987-8, NR 8 (571) 1987 r.
  ‚Zbyt wiele niejasności’ – rozmowa z dr Leszkiem Balcerowiczem o tezach w sprawie II etapu – rozmawia Juliusz Rawicz (str. 13-16)

  UKŁAD (PO)WARSZAWSKI
  „… chociaż rozmaite ideologiczne scenariusze uwzględnione lub wymyślone przez ideologicznych popleczników Gorbaczowa w dość istotny sposób różniły się między sobą, to jednak wszystkie miały ten sam cel polityczny: kontynuację rządów partyjnej elity. Realizację tego zadania zapewniało utrzymanie ustroju socjalistycznego albo przekształcenie kolektywnej własności nomenklatury w prywatną własność, skupioną w rękach poszczególnych członków góry partyjnej.”
  ‚Gorbachev and the Collapse of the Soviet Communist Party’ – by Eugen Novikov [pl. Jewgienii Nowikow, były pracownik Wydziału MIędzynarodowego KC KPZR] and Patrick Basilio, Peter Lang Publishing Inc. New Yourk 1994 – za: ‚Moskiewski Proces’ – Władmir Bukowski, OW VOLUMEN, Warszawa 1998 (str. 623)

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/michal-orzechowski/iii-rp-czyli-peolska-kraj-realnego-oligarchizmu

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 • marco

  Witam!

  Moze poruszył by Pan tamat TTTP.

  barzdo proszę w imieniu wsoim jak i Pana czyteników

  Pzdr!

Dodaj komentarz